Menu
I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą

I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą

Do Warszawy przyjadą pracownicy zagranicznych biur handlowych, które zastępują dotychczasowe wydziały promocji i handlu przy ambasadach. Pierwsze otwarto w Szanghaju i jak dotąd powstało ich 52 z zaplanowanych 70 na sześciu kontynentach, czyli wszystkich poza Antarktydą. Jako ciekawostkę, ale mającą praktyczne znaczenie, można dodać, że jedno z nich powstało w Tajpej, gdzie nie mamy ambasady, bo nie utrzymujemy z Tajwanem stosunków dyplomatycznych. Biura mają pomóc polskim przedsiębiorcom w wejściu na obce rynki, aby tam eksportować, a także inwestować. I choć o tym nie pisze się najczęściej wprost, ale udzielą też pomocy tym, którzy chcą z tamtych rynków importować. Są tam, aby nam pomóc. Ale tego dnia przedsiębiorcy, aby się z nimi spotkać nie będą musieli wybierać się za granicą. Będą na nich czekać na Stadionie Narodowym. Być może ktoś skojarzy, że podobny sposób było to już zorganizowane w przeszłości, w poprzednim ustroju i właśnie by uniknąć takich skojarzeń zmieniono nieco nazwę, z biur handlu zagranicznego na zagraniczne biura handlowe.

Oprócz zagranicznych biur handlowych tworzonych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, następcę dawnej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, swoje stoiska rozstawią też partnerzy agencji i będzie ich łącznie ponad 150.

Forum to jednak przede wszystkim merytoryczne warsztaty, których ma być aż 57 i w których mają wziąć udział kierownicy wspomnianych na wstępie zagranicznych biur handlowych, specjalnie w tym celu ściągnięci do Warszawy.

Ciekawie zapowiada się także część konferencyjna podzielona na pięć paneli. Jeden z nich poświęcony będzie rewolucji e-mobility, czyli koniku premiera Mateusza Morawieckiego, który został zaproszony do otwarcia forum.

Jak każde praktycznie tego typu wydarzenie ma ono być także okazją do nawiązania kontaktów biznesowych. W tym wypadku położono jednak na to wyjątkowy nacisk. Forum zakończy aż pięciogodzinna PAIH EXPO Night do mieszczącego się na stadionie Biznes Klubu, którą rozpocznie koncert Anny Marii Jopek z zespołem Kroke, a potem zostaną zaproszeni na poczęstunek. I oczywiście wymiany wizytówek!

program forum (pobierz)

Czwartek 25 października na Stadionie Narodowym:

od godziny 8.30 czynna część wystawiennicza, poziom -1

godzina 9.30 otwarcie forum przez premiera, poziom -1

godzina 10.00 – 18.30 warsztaty, poziom +2

godzina 10.30 – 16 konferencja, poziom +2

od godziny 18.00 PAIH EXPO Night w Biznes Klubie

Udział w Forum jest całkowicie bezpłatny (obejmuje to też PAIH EXPO Night i możliwość skorzystania z parkingu na błoniach stadionu), warto skorzystać z rejestracji online, choć będzie można zrobić to też na miejscu, w dniu wydarzenia.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.