Menu

I FORUM OCHRONY ZDROWIA 19-20 czerwca 2023

„Jakość, dostępność, etyka – Europejski wymiar zdrowia” to hasło I Forum Ochrony Zdrowia, które odbędzie się 19-20 czerwca 2023 w Wąsowie. Tematami przewodnimi konferencji będzie wsparcie w odbudowie systemu ochrony zdrowia Ukrainy oraz kształtowanie wspólnej polityki zakupowej w Europie. Dodatkowo poruszone zostaną zagadnienia związane z zarządzaniem i finansowaniem ochrony zdrowia, innowacyjnością leczenia oraz digitalizacją sektora.

Forum Ochrony Zdrowia jest rozszerzeniem dyskusji podejmowanych podczas Forum Ekonomicznego w zakresie ochrony zdrowia. Obecna na każdym Forum Ekonomicznym w Karpaczu zdrowotna ścieżka tematyczna w tym roku po raz pierwszy znajdzie swoje rozwinięcie w oddzielnej konferencji, którą będzie I Forum Ochrony Zdrowia.

„Bardzo się cieszę, że Forum Ochrony Zdrowia staje się samodzielnym wydarzeniem merytorycznym, którego założenia programowe są niezwykle celne i aktualne. Ranga zagadnień zdrowotnych wzrasta, jest to ważny sektor gospodarki, który systematycznie się rozrasta, przede wszystkim poprzez znaczące zwiększanie nakładów. Dlatego dziś zdrowie powinniśmy zacząć analizować również z punktu widzenia gospodarki.”powiedział Minister Adam Niedzielski podczas spotkania Rady Naukowej Forum Ochrony Zdrowia, które odbyło się w dniu 10 maja 2023 w siedzibie Ministerstwa Zdrowia.

Radzie naukowej przewodniczy prof. dr hab. Marcin Gruchała, Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas posiedzenia Rada zatwierdziła kierunki prac merytorycznych nad Forum. Forum Ochrony Zdrowia towarzyszyć będzie spotkanie Ministrów Zdrowia z państw Europy Środkowo-Wschodniej. „Europejski wymiar zdrowia” będzie omawiany w dyskusjach o tematyce związanej z budową porozumienia solidarnościowego ponad podziałami dla wspólnej korzyści i rozwoju. Celem debat będzie analiza potencjału i przygotowanie rozwiązań ukierunkowanych na wsparcie ukraińskiego systemu ochrony zdrowia w czasie wojny oraz plan reformy i odbudowy po jej zakończeniu. Drugim zagadnieniem będzie wyznaczenie kierunku wspólnej polityki zakupowej krajów europejskich w celu osiągnięcia efektu skali i poprawy poziomu ochrony zdrowia państw członkowskich. O zagadnieniach dotyczących „jakości, dostępności i etyki” dyskutować będą cenieni w sektorze zdrowia eksperci z Europy. W zaplanowanych panelach dyskusyjnych poruszą tematy związane z rozwojem technologicznym oraz wykorzystaniem potencjału digitalizacji, innowacyjności oraz automatyzacji w ochronie zdrowia.

Podczas I Forum Ochrony Zdrowia (19-20 czerwca 2023) zaplanowano blisko 20 paneli dyskusyjnych z udziałem międzynarodowych gości. Wydarzeniami towarzyszącymi podczas konferencji będą: Forum Organizacji Pacjenckich, spotkanie dyrektorów szpitali i POZ z Ministrem Zdrowia oraz Forum Młodych Liderów Ochrony Zdrowia, które jest skierowane do studentów kierunków medycznych oraz młodych naukowców. Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie uroczysta Gala, na której zostaną wręczone Nagrody Forum Ochrony Zdrowia. 

W konferencji przewidziano udział ponad 600 gości z całej Europy w tym: przedstawicieli rządu i instytucji międzynarodowych, ekspertów ochrony zdrowia, lekarzy, dyrektorów placówek medycznych – zarówno państwowych, jak i prywatnych, a także kadry zarządzającej sektorem farmaceutycznym, młodych naukowców i studentów kierunków medycznych oraz szerokie grono mediów lokalnych, ogólnopolskich i branżowych.

Rejestracja na Forum:

I Forum Ochrony Zdrowia (economicforum.pl)

 

Forum odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2023 r.

w Pałacu Wąsowo, przy ulicy Parkowa 1, Wąsowo, gmina Kuślin k. Poznania

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego.

Materiał Organizatora

Red. Barbara Jończyk

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.