Menu
Green Gas Poland 2022

Green Gas Poland 2022

Green Gas Poland 2022, green to zielony, bo chodzi nie o paliwo kopalne, ale o biogaz i biometan. Międzynarodowa konferencja jego producentów zorganizowana przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego odbędzie się już po raz czwarty.

W Polsce wiąże się duże nadzieje z produkcją biogazu i biometanu, a po tym, jak Europie przykręcono kurek na gaz ze Wschodu zainteresowanie nimi jeszcze się zwiększyło. Nic nie poplątałem, nie wszyscy ochoczo chcieli się przyłączyć do sankcji na gaz z Rosji, ale w końcu sama Rosja ograniczyła dostawy do krajów, które uznała za wrogie. Dość, że na gaz z Rosji za bardzo nie możemy liczyć i rośnie atrakcyjność tego alternatywnego gazu. Albo rośnie szybciej niż się spodziewano, bo zielony gaz należy do paliw uwzględnionych w zielonej transformacji Europy. A jak to wygląda w praktyce, chce się oczywiście zapytać? I temu poświęcona będzie ta ważna branżowa konferencja.

Jak zapowiadają organizatorzy podczas Green Gas Poland 2022 w opiniotwórczym gronie będą odbywać się debaty na najważniejsze, aktualne tematy związane z wyzwaniami, perspektywami i szansami stojącymi przed polską i europejską branżą biogazową i biometanową. Towarzyszyć im będą prelekcje, wykłady i dyskusje dotyczące innowacji w sektorze produkcji biogazu i biometanu, połączone z prezentacją nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Na razie nie znamy jeszcze szczegółowej agendy, ale wiemy, jaka tematyka będzie poruszana. Znajda się w niej:

  • biogaz i biometan w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększenia Odporności
  • polska i unijna polityka wobec importu surowców z Rosji i wyzwania rynkowe z tym związane
  • biogaz i biometan a bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne kraju
  • najnowsze krajowe i unijne regulacje prawne dotyczące funkcjonowania branży biogazowej i biometanowej
  • ekonomika branży: finansowanie inwestycji w zakresie CAPEX i systemy wsparcia w zakresie OPEX
  • doświadczenia właścicieli instalacji biogazowych oraz plany inwestycyjne dotyczące biometanu
  • optymalizacja sprzedaży energii oraz instalacje biogazowe w klastrach energii i spółdzielniach energetycznych
  • biogaz i biometan jako element gospodarki o obiegu zamkniętym
  • innowacyjne rozwiązania technologiczne dla instalacji produkujących biogaz i biometan

Choć nie znamy jeszcze szczegółowej agendy, to wiemy już, że pierwszy dzień konferencji Green Gas Poland 2022 zostanie zakończony uroczystą kolacją, podczas której wręczone zostaną nagrody „Ambasador Biogazu 2022”, „Biogazownia roku 2022 oraz „Biogazowy Dostawca roku 2022”.

Możliwe też będą indywidulane spotkania z dostawcami i zapoznanie się z ich ofertą cenową.

Konferencja Green Gas Poland 2022 odbędzie się w Warszawie, w hotelu Boss*** położonym na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, choć uczestnicy raczej nie będą mieli czasu na jego podziwianie. Nie po to organizuje się takie konferencje. Ważna jest natomiast bliskość centrum Warszawy i łatwy dojazd. Na miejscu dla uczestników bezpłatny, dozorowany parking.

Więcej informacji o objętej naszym patronatem medialnym konferencji znajdziecie na dedykowanej jej stronie:

http://greengaspoland.pl

6-7 października 2022 r.

Hotel Boss***, Warszawa ul. Żwanowiecka 20

Można już dokonywać dokonać swojego udziału w konferencji Green Gas Poland 2022. F formularz zgłoszeniowy jest do pobrania stąd i po wypełnieniu należy go przesłać na adres: upebi@upebi.pl.

red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.