Menu
Archiwum Forum Ekonomicznego

Forum Ekonomiczne 2020 – najnowsze wieści !

Tegoroczne Forum Ekonomiczne – o czym już pisaliśmy – odbędzie się nie w Krynicy, z którą ja zawsze kojarzyliśmy, ale w Karpaczu. Winna jest pandemia, Krynica wraz z całym powiatem sądeckim jest strefą czerwoną i obowiązuje tam zakaz organizowania tego typu wydarzeń. Data się nie zmienia, wciąż tez można dołączyć do grona jego uczestników. Poniżej link do rejestracji oraz aktualnego programu. Przedstawiamy też trzech gości tegorocznego Forum Ekonomicznego. Jednym z nich jest Daniel Obajtek, prezes zarząd Orlenu. Z pewnością będziemy chcieli go zapytać o wywołująca wiele emocji zaplanowaną fuzja Orlenu i Lotosu, której jest pomysłodawcą i realizatorem, a rezultatem ma być budowa wielkiego narodowego koncernu, liczącego się gracza w światowej gospodarce. A także piszemy o XI Forum Ochrony Zdrowia. Na zdjęciu sesja z zeszłorocznego Forum Ochrony Zdrowia, której uczestnikiem był były już minister zdrowia Łukasz Szumowski, którego następcę po spodziewanej, acz nie tak szybko dymisji został Adam Niedzielski, dotychczasowy prezes NFZ. Jednym z tematów Forum Ochrony Zdrowia będzie oczywiście pandemia COVID i jej konsekwencje. Ale nie jedynym…

red. Rafał Korzeniewski

 

program

rejestracja

 

Andrzej Adamczyk, Minister Transportu

Już po raz dziesiąty weźmie udział w konferencji Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. W zeszłym roku na Forum Ekonomicznym podczas panelu „Korytarze transportowe Trójmorza” dyskutował o rozwoju sieci transportowej z ministrami transportu Litwy Łotwy, Słowacji i Węgier. W tym roku został zaproszony do paneli o kolei i równoważonym rozwoju.

 

 

 

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu, PKN Orlen S.A.

Na Forum Ekonomiczne przyjeżdża regularnie od 2017 roku. W XXVIII Forum wystąpił między innymi w panelu „Rola sportu zawodowego i kultury fizycznej w społecznym i gospodarczym rozwoju Polski”. Mówił wtedy, że „sponsoring sportowy jest najlepszą formą komunikacji, co przekłada się jest biznes. (…) Orlen udziela wsparcia zarówno dla związków dyscyplin sportowych, jak i dla indywidualnych zawodników, z naciskiem na tych ostatnich w celu skrócenia ścieżki finansowania. Naszym warunkiem jest wyłącznie transparentność”.

 

 

Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta

Od dwóch lat uczestniczy w debatach Forum Ochrony Zdrowia, jednej z najważniejszych ścieżek Forum Ekonomicznego. W roku pandemii, która spowodowała ogromne zmiany w służbie zdrowia, w tym błyskawiczny rozwój teleporad oraz zastosowania w ochronie zdrowia mediów elektronicznych, weźmie udział w panelu „Cyfryzacja ochrony zdrowia – nowe otwarcie telemedycyny i e-zdrowia”.

 

XI Forum Ochrony Zdrowia

XI Forum Ochrony Zdrowia z udziałem byłego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego

Od ponad 11 lat umożliwia wymianę doświadczeń i prezentację nowych pomysłów zarządzania i finansowania systemem ochrony zdrowia, pokazując, jak ważny jest to aspekt w debacie publicznej. Forum Ochrony Zdrowia to przede wszystkim platforma dyskusji o tematach zdrowotnych z uwzględnieniem aspektu ekonomicznego w oparciu o fakty oraz dostępne dane. Szczególne znaczenie ma wymiana doświadczeń w ramach debat z udziałem wszystkich interesariuszy sektora zdrowotnego w Polsce i w Europie w następujących obszarach: finansowym, regulacyjnym i innowacyjnym.

więcejTegoroczne Forum Ekonomiczne odbędzie się nie w Krynicy, a w KarpaczuForum Ekonomiczne jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Międzynarodowy wymiar Forum Ekonomicznego daje szansę na to, aby zastępować stereotypy faktami, a opinie kształtować na podstawie rzeczowej wymiany poglądów.

(na podstawie materiałów organizatora, wszystkie zdjęcia pochodzą z archiwum Forum Ekonomicznego)

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.