Menu
Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019, 16 i 17 września

Europejskie Forum Gospodarcze, Łódzkie 2019 za nami

We wrześniu odbyło się dwudniowe XII już Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019. Jego uczestnicy spotkali się w hotelu Andel’s, którego nazwa niekoniecznie wszystkim coś mówi, choć pewnie widzieli go wszyscy. Zajmujący budynek dawnej przędzalni fabryki Poznańskiego pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Łodzi góruje nad przekształconą w znaną w całej Polsce Manufakturę fabryką i jest widoczny na praktycznie każdym jej zdjęciu.  Jeszcze wcześniej swoje przeznaczenie zmienił pałac jej właściciela, dziś to Muzeum Historii Łodzi, nie jedyne dziś muzeum na terenie dawnej fabryki. Wybór miejsca mógł być zarówno przypadkowy, jak i celowy, stawiam na to drugie. Manufaktura to symbol przeobrażeń gospodarczych Łodzi ostatnich dekad. Symboliczna jest też przewrotna nazwa, a jak ktoś nie rozumie zawartego w niej kawału, polecam wizytę w muzeum.

Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie, była to jego już dwunasta edycja, to jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Jego uczestnicy, przedsiębiorcy, eksperci, politycy, samorządowcy i oczywiście dziennikarze wzięli udział w przeszło trzydziestu panelach, poświęconych między innymi rolnictwu, branży transportowej, innowacjom, biogospodarce oraz zamówieniom publicznym, by wymienić tylko niektóre. Debatowano o sprawach istotnych dla przedsiębiorców nie tylko z centralnej Polski, lecz także całego kraju. Mówiono o zdrowej polskiej żywności, perspektywach przemysłu włókienniczego, o tym, jak zdobywać fundusze unijne lub wziąć udział w przetargach na zamówienia publiczne organizowanych przez organizacje międzynarodowe, w tym ONZ. Nie zabrakło konkretów, takich jak podpisanie marszałka Grzegorza Schreibera i rektora Politechniki Łódzkiej prof. Sławomira Wiaka listu intencyjnego w sprawie wdrożenia w województwie łódzkim technologii 5G.

Forum było także miejscem wręczenia nagród gospodarczych województwa łódzkiego „Biznes na PLUS”. W ceremonii, która była punktem kulminacyjnym pierwszego dnia forum uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Wśród laureatów, którzy odebrali wyróżnienia znalazły się takie firmy jak Neonica Polska, Delia Cosmetics, De La Fotta, Kodegenix czy spółka Firma Bracia Urbanek. Galę uświetnił niezwykły koncert poruszającej się na wózku Moniki Kuszyńskiej, która wystąpiła podczas forum w jeszcze jednej roli, wygłaszając następnego dnia drugiego wykład motywacyjny.

 A był jeszcze jeden punkt programu, pojawiający się zresztą kilkakrotnie, networing. Bo czego wcale nie ukrywano, forum było okazja do nawiązania nowych biznesowych kontaktów, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

Rafał Korzeniewski

premier Mateusz Morawiecki, Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019

Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019 koncert Moniki Kuszyńskiej, Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.