Menu

Eliksir młodości?

Mało kto wie, jak ważną rolę w procesie starzenia pełni tłuszcz. Zawiera on więcej dorosłych komórek macierzystych niż inne części naszego ciała. Te komórki przeniesione pod skórę poprawiają jej wygląd. Spłycają zmarszczki, przyspieszają gojenie się ran, ale potrafią też tworzyć kości, chrząstki, a nawet naprawiać i odmładzać tkanki.

Ewa Daroszewska

James Bond na rynku estetyki i kosmetologii czyli komórka macierzysta

Dorosła komórka macierzysta to taka, która pochodzi od żyjącej dorosłej osoby. To bardzo ważne, bo dzięki temu nie ma żadnych problemów etycznych czy moralnych związanych z pozyskiwaniem dorosłych komórek macierzystych. Każda partia komórek dostarczona do laboratorium jest przebadana na obecność wirusów, bakterii i grzybów. Dorosłe komórki macierzyste umieszczone w laboratorium bardzo szybko się rozmnażają i produkują substancje, takie jak czynniki wzrostu, cytokiny, interleukiny, prostaglandyny. Właśnie te substancje znajdziemy w kosmeceutykach Jeunesse Global i są one językiem międzykomórkowym. Produkty te nie zawierają niczyjego DNA, zakażeń ani żywej tkanki. W serum Luminesce™ znajduje się właśnie to, co wyprodukowały komórki macierzyste i co sprawia, że skóra może naprawiać się samodzielnie.

Jak to działa?

Ośrodek warunków to środowisko, w którym komórki mogą przetrwać poza ciałem i rosnąć. Komórki hoduje się na różne sposoby. Metoda stosowana przez dr. Nathana Newmana, dermatologa i chirurga plastycznego, a także twórcy serum Luminesce firmy Jeunesse Global, gwarantuje otrzymanie produktów najwyższej jakości. Dzięki niej skóra otrzymuje składniki odżywcze, czynniki wzrostu, interleukiny i cytokiny, które sprawiają, że wygląda młodziej. Pozyskany produkt z łatwością wnika w naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną, bo ma odpowiedni rozmiar cząsteczki i formułę molekularną. Aby skóra wyglądała młodo należy o nią dbać. Starzejemy się cały czas, więc produkty zawierające czynniki wzrostu powinny być stosowane długoterminowo. Zdaniem dr. Newmana niezbędne minimum to cztery tygodnie. Produkt potrzebuje trzech do sześciu miesięcy, aby dokonać zmian o spektakularnym efekcie. Wtedy widoczne są zmiany między innymi w kolagenie i elastynie, które znajdują się w tkance łącznej skóry.

Produkt Luminesce™ i czynnik wzrostu

Serum Luminesce™ zawiera ponad 200 czynników wzrostu, co czyni je unikalnym. W tej chwili tylko ten produkt, z dostępnych na rynku, zawiera w takiej ilości pochodne dorosłych komórek macierzystych. Inne kosmetyki, wykorzystujące komórki macierzyste pochodzące z roślin nie sprawią, że będziemy mieli porównywalne efekty, gdyż podczas ich stosowania nie nastąpi komunikacja z komórkami ludzkimi. To właśnie czynniki wzrostu, pozwalają naszym komórkom na swoiste porozumienie. Dzięki tej zdolności, jaką jest język międzykomórkowy, informują się, który fragment naszej skóry wymaga interwencji. Czynniki wzrostu mogą naprawiać uszkodzone lub porozrywane naczynia krwionośne, pobudzić nadprodukcję kolagenu i elastyny. Tam też wysyłane są te substancje, działające niczym pogotowie ratunkowe. To jak się to dzieje wciąż jest, również dla naukowców, zagadnieniem bardzo skomplikowanym.


Ewa Daroszewskaeliksir2 – od kilku lat zajmuje się profilaktyką zdrowia oraz kosmeceutyką. Obecnie pracuje dla firmy Jeunesse Global. Wychowana w domu rehabilitantów, w dzieciństwie i wieku młodzieńczym uprawiała wyczynowo sport. Z domu rodzinnego wyniosła także pasję do pogłębiania wiedzy na temat zdrowia. Obecnie podjęła naukę w kierunku coachingu rozwoju osobistego i biznesu.
Kontakt: cirit@op.pl, tel. 796 555 848.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.