Menu
EDUKATOR 2018 - zaproszenie na naprawdę ciekawą konferencję

EDUKATOR 2018 – zaproszenie na konferencję

Tytuł tej poświęconej edukacji konferencji raczej zniechęca, ale rzut oka na program i zapowiedzianych uczestników od razu zmienia podejście. Zorganizowaną przez Rzeczpospolitą konferencję rozpocznie wystąpienie minister edukacji Anny Zalewskiej, w panelu poświęconym szkolnictwu wyższemu weźmie udział wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, a tym poświęconym szkolnictwu zawodowemu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. I to już powinno wystarczyć.

Zapowiedziano też prezentacje dwóch ciekawych raportów, a przynajmniej takie powinny być zważywszy na ich temat. Raportu Kantar Millward Brown na temat szkolnictwa zawodowego (przedstawi go Jeremi Mordasewicz) i raportu Deloitte na temat pierwszych kroków na rynku pracy. Będzie więc z konieczności konkretnie, bo będzie też punkt odniesienia. I z udziałem tych, którzy zmiany w systemie edukacji wprowadzają. Zmiany mające zarówno zwolenników, jak i przeciwników, często zażartych. Ale zmiany całkiem głębokie, może poza tymi dotyczącymi szkół zawodowych, bo tu na razie zmieniono tylko nazwy szkół. Ale zmiany będą dotyczyć też ich.

Program konferencji, na którą zaprasza zainteresowanych organizator, dziennik Rzeczpospolita do Biblioteki Uniwersyteckiej na Dobrą, ułożony jest można powiedzieć po kolei. Najpierw to, co nazywamy edukacją formalną, od szkoły podstawowej do liceum, potem szkolnictwo zawodowe (teraz nazywane branżowym), jako zaplecze dla rozwoju przemysłu i usług, a na koniec szkolnictwo wyższe. Tu w tytule panelu zapisano – szkolnictwo wyższe nowego typu a polska gospodarka. Ambicje, by zmieniać zatem są, przebija to nawet z tytułu paneli. A konkrety? Powinny paść. Tylko, czy wszystkich zadowolą, czy może rozbudzą jeszcze większe spory?

A na koniec jeszcze zaproszenie na lunch i w praktyce na dalszy ciąg debaty już w kuluarach.

program konferencji

czwartek 15 marca, godzina 10.00 – 14.20 lunch

Biblioteka Uniwersytecka, ul. Dobra 56/66

gdzie to jest

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagane wcześniejsze zgłoszenie udziału online.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.