Menu

Dziś Dzień Darmowej Dostawy w 2427 sklepach internetowych

Rafał Korzeniewski

Po Cyberponiedziałku czeka nas we wtorek Dzień Darmowej Dostawy. Cyberponiedziałek to odpowiednik Czarnego Piątku w sklepach internetowych. To czas łowienia okazji. Z okazjami bywa różnie, na szczęście w przypadku zamówień przez Internet mamy dwa tygodnie na zwrot i możemy to zrobić bez podawania powodów. W przypadku Dnia Darmowej Dostawy żadnych pułapek nie ma. Po prostu przy zakupach zamówionych tego dnia nie płacimy za kuriera bądź przesyłkę pocztą.

Szczególnie kuszące jest to przy małych zamówieniach, gdzie ten koszt bywa znaczny w porównaniu do kosztu samego towaru. Tego dnia możemy sobie pozwolić na zakup różnych drobnostek, których inaczej by się kupić nie opłacało. Przy dużych zakupach korzyść nie jest już duża lub nawet żadna, bo często sklepy internetowe w ogóle rezygnują wtedy z opłat za transport towaru. Oczywiście sklepy też się odrobinę zabezpieczają, byśmy nie robili tam zakupów za złotówkę i wprowadzając pewną minimalną kwotę, ale nie jest ona wysoka. W jednym ze sklepów, z którego usług od czasu do czasu korzystam, jest to 20 zł.

Dla wielu z tych internetowych sklepów Dzień Darmowej Dostawy to Dzień Dotkliwych Strat, chyba, że część strat zdołają jakoś przerzucić na firmy kurierskie bądź pocztę. W okresie przedświątecznym może to nie być jednak takie proste. Po co więc to robią? To forma promocji. Zamiast wysyłać darmowe próbki, dają klientowi możliwość samodzielnego dokonania wyboru i wypróbowania ich oferty. Być może następnym razem kupi więcej, bo wtedy będzie musiał już opłacić przesyłkę i weźmie to pod uwagę. To musi działać, skoro po raz pierwszy akcję zorganizowano w 2008, a obecnie liczba biorących w niej udział sklepów zbliża się do dwóch i pół tysiąca.

Jak z tej okazji mamy skorzystać jako klienci? Jeśli już korzystamy ze sklepów internetowych, zapewne one same prześlą nam o tym informację. Ale nie musimy im być wierni o korzystając z okazji możemy spróbować skorzystać z usług ich konkurencji. A jeśli dotąd z usług sklepów internetowych nie korzystaliśmy (jest jeszcze ktoś taki?), możemy zrobić to po raz pierwszy bez większego ryzyka. Dwutygodniowy termin na zwrot towaru mamy i w tym wypadku. Pełną listę biorących udział w akcji sklepów internetowych znajdziemy na specjalnej, poświęconej jej stronie, gdzie jest także wyszukiwarka towarów, można więc poprzebierać i porównać różne oferty.

Dzień Darmowej Dostawy już się zaczął i potrwa do północy,

więcej: www.dziendarmowejdostawy.pl

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.