Menu

Crossland X z najmocniejszym silnikiem benzynowym

Opel Crossland X to modny wygląd i dużo miejsca, a także wysoki komfort dzięki opcjonalnej płynnie pracującej automatycznej skrzyni biegów dostępnej z silnikiem benzynowym oraz Dieslem. Stylowy, wyjątkowo wszechstronny SUV sprawdzi się zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Wydajne silniki i zaawansowane rozwiązania, znane z modeli wyższych segmentów, to jego kolejne atuty.

Co pod maską?

Crosslanda X z silnikiem benzynowym 1.2 Direct Injection Turbo i sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów można nabyć w atrakcyjnych cenach rozpoczynających się już od 82 050 zł. Zużycie paliwa w cyklu NEDC z systemem stop/start wynosi 5,9 l na 100 km, w cyklu miejskim – 4,5 l, a w trasie – 5,0 l. Wszystkie silniki benzynowe Crosslanda X już dziś spełniają rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6d. Opel Crossland X jest napędzany turbodoładowanym silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 130 KM. Współpracując z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów osiąga maksymalną prędkość 198 km/h. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 10,2 sekundy. Trzycylindrowy silnik osiąga maksymalny moment obrotowy 230 Nm przy 1750 obr./min. W tej wersji Crossland X to doskonały wybór zarówno do jazdy w trasie, jak i po mieście, gdzie kierowca nie będzie musiał zaprzątać sobie głowy ręczną zmianą biegów. To samo odnosi się do wersji z automatyczną skrzynią biegów i 1,5-litrowym silnikiem diesla o mocy 120 KM. Zużycie paliwa w cyklu NEDC1 wynosi 4,4 l na 100 km w cyklu miejskim, 3,8-3,7 l poza miastem, 4,0 l w cyklu mieszanym.

Bezpieczeństwo

Nowoczesne systemy wspomagające kierowcę dostępne w standardowym wyposażeniu jeszcze bardziej zwiększają komfort prowadzenia samochodu. Wśród nich znalazł się tempomat z ogranicznikiem prędkości i inteligentną adaptacją prędkości, system ułatwiający ruszanie na wzniesieniu, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości.

Wnętrze

Regulowane fotele kierowcy i przedni pasażera, chromowana, skórzana kierownica, klimatyzacja oraz elektryczne szyby z przodu i z tyłu jeszcze bardziej podnoszą komfort jazdy. Dodatkowo kierowcy i pasażerowie Opla Crosslanda X są zawsze na czasie dzięki systemowi Multimedia kompatybilnemu z Apple CarPlay i Android. Auto oraz wyposażonemu w siedmiocalowy kolorowy wyświetlacz dotykowy. Opcjonalne funkcje wspomagające kierowcę w modelu Crossland X obejmują także: system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy, alarm przedkolizyjny z systemem automatycznego hamowania awaryjnego i funkcją wykrywania pieszych, panoramiczną kamerę cofania rejestrująca obraz w promieniu 180 stopni oraz asystenta automatycznego parkowania.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.