Menu

145 kawiarni Costa Coffee w Polsce i na Łotwie zmienia prowadzącego

Costa CoffeeCosta Coffe to marka rozpoznawalna w Polsce. Brytyjska sieć kawiarni należy do koncernu Coca-Cola, jednak już wkrótce kontrolę nad działającymi w Polsce i na Łotwie 145 restauracjami tej sieci przejmie Lagardère Travel Retail. Wcześniej, w 2008 roku Lagardère Travel Retail przejęło kawiarnie Costa Cofee w Czechach, gdzie obecnie działa ich 60 plus 60 automatów Costa Express. Transakcje musi być jeszcze zatwierdzona przez odpowiednie organy antymonopolowe w obu krajach, w Polsce jest to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jak zastrzeżono w komunikacie prasowym. Wiadomość interesująca, bo choć branża uchodzi za mocno poobijaną przez lockdown i obostrzenia sanitarne, to jednak nie zniechęca to do inwestowania. Lagardère Travel Retail nie jest zresztą i w Polsce w tej branży nowicjuszem, prowadzi tu sieć kawiarni So! Coffee będącą jego marką własną. A jeśli idzie o kawiarnie Costa Coffee to powstały one w Polsce na bazie przejętej sieci Coffeeheaven działającej od 1999, przez jakiś czas nosząc nazwę Costa by Coffeeheaven. Tym razem obejdzie się jednak bez zmiany szyldu. To transakcja franczyzowa, sama marka pozostanie w dotychczasowych rękach.

Oddajmy jeszcze głos stronom transakcji. Komentując umowę, Gordon Mowat, Dyrektor Zarządzający Costa Coffee EMENA, powiedział: „Dzisiejsza umowa jest ekscytującym krokiem dla Costa Polska i naszego partnera Lagardère Travel Retail.  Kawiarnie Costa Coffee są kamieniem węgielnym marki Costa w Polsce i na Łotwie, a nasi Pracownicy sercem działalności. Nasze kawiarnie pozostają dla nas niezmiernie ważne, ponieważ pragniemy kontynuować rozwój naszej marki Costa Coffee i dołożymy wszelkich starań, aby przejęcie kawiarni odbyło się płynnie.

Przekazując naszą sieć w Polsce i na Łotwie, skupimy nasze wysiłki i aktywa na marce Costa Coffee i innowacjach. Jesteśmy przekonani, że Lagardère Travel Retail jest właściwym partnerem, który pomoże w dalszym rozwoju sprzedaży detalicznej Costa w Polsce i na Łotwie i cieszymy się na ścisłą współpracę.”

W swoim komentarzu do umowy, Maciej Gajkowski, Dyrektor Zarządzający segmentu Foodservice w Lagardère Travel Retail, powiedział natomiast: „Integracja działalności Costa Coffee w Polsce i na Łotwie to kolejne znaczące wydarzenie w naszych relacjach z marką, po projektach realizowanych wspólnie na innych rynkach. Nasza doskonałość operacyjna i długa obecność w Polsce miała kluczowe znaczenie dla decyzji Costa Coffee o wspólnym dalszym rozwoju. Pozwoli nam to również podwoić wielkość działalności w segmencie Foodservice i stać się uprzywilejowanym Partnerem w zakresie relacji B2B, a także dalej rozwijać relacje z Konsumentami w obu krajach. Wchodząc na rynek łotewski zyskujemy również możliwość dalszego rozwoju w sektorze Travel Retail w tym kraju.”

Red. Rafał KORZENIEWSKI

Na zdjęciu kawiarnia Costa Coffee w w warszawskiej Galerii Mokotów (domena publiczna).

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.