Menu

Jak otrzymać pożyczkę, gdy pracuję za granicą?

W dzisiejszym dynamicznym środowisku zawodowym wiele osób decyduje się na wyjazd zarobkowy poza granice naszego kraju. Rozwiązanie to często wybierają młode osoby, którym zależy na dobrym starcie w dorosłe życie. Przeważnie są to prace sezonowe lub wyjazdy mające na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych, czy szlifowanie umiejętności językowych. Ponadto na pracę za granicą decyduje się wielu specjalistów. Ich głównym celem jest podratowanie budżetu domowego lub zgromadzenie funduszy na określone cele np. budowę domu.

Wiele osób pracujących za granicą zastanawia się, czy mogą skorzystać z oferty rodzimych banków i firm pożyczkowych, gdy ich głównym źródłem dochodu jest praca wykonywana poza Polską. Odpowiadamy na to pytanie.  

Kredyt i pożyczka dla pracujących za granicą – czy to możliwe?

Sytuacja finansowa wielu Polaków często zmusza ich do wyjazdów zarobkowych poza terytorium naszego kraju. Pracując za granicą, nadal mogą ubiegać się o kredyty i pożyczki w Polsce. Muszą jednak spełnić kilka określonych warunków. Warunki te nie różnią się znacząco, od warunków, które muszą spełnić osoby zatrudnione w Polsce. Nadal konieczne jest przeprowadzanie weryfikacji tożsamości, potwierdzenie wysokości swoich dochodów i czy sprawdzenie baz informacji kredytowej i gospodarczej, a także baz dłużników. W obu przypadkach konieczne jest posiadanie zameldowania na terenie Polski. Osoby, które pracują i na stałe mieszkają poza granicami naszego kraju, muszą ubiegać się o dodatkowe środki w kraju, w którym przebywają. Takie restrykcje wynikają stąd, że pożyczkodawca nie będzie miał możliwości dotarcia do konsumenta, który nie spłaca swojego zobowiązania.

Musimy się zatem przygotować na to, że oprócz dokumentów potwierdzających zatrudnienie i zarobki, będziemy proszeni o udokumentowanie swojego zameldowania. W związku z tym niekiedy konieczne jest zaświadczenie o zameldowaniu. Wygenerowanie zaświadczenia o zameldowaniu nie trwa dłużej niż 10 minut, a wniosek można złożyć online przez profil zaufany.

Dokumenty niezbędne do otrzymania pożyczki przez osobę pracującą za granicą

Każdy rzetelny pożyczkodawca dokładnie sprawdza sytuację zawodową i materialną swoich potencjalnych klientów. Dzięki temu unika momentu, w którym konsumenci przestają spłacać swoje zobowiązania. Takie działanieH3: Pełnoletność i aktualny dowód osobisty nazywane jest eliminowaniem ryzyka kredytowego i jest powszechnie stosowaną praktyką, mającą zapewnić rentowność firm finansowych i płynność finansową konsumentów. Jakich dokumentów może wymagać pożyczkodawca?

Niezależnie od tego, czy konsument pracuje w Polsce, czy za granicą pierwszym kryterium jest oczywiście pełnoletność. Osoby, które ukończyły 18. rok życia, otrzymują tym samym pełną zdolność do czynności prawnych. W praktyce oznacza to, że mogą podpisywać umowy we własnym imieniu i w razie konieczności pociągane są do odpowiedzialności. Warto zatem, aby młoda osoba, która pracuje za granicą, zanim złoży wniosek upewniła się, czy dana firma nie udziela pożyczek osobom od 23 roku życia. Zawyżone widełki również są działaniem redukującym ryzyko braku spłaty. Większość młodych Polaków, szczególnie tych, którzy kontynuują edukację, jest na utrzymaniu rodziców. Nie posiadają stałego zatrudnienia ani historii kredytowej, co powstrzymuje kredytodawców przed udzieleniem wsparcia, szczególnie na wyższą sumę.

Ubiegając się o pożyczkę, musimy przedstawić dokument potwierdzający tożsamość, za który w Polsce uważa się przede wszystkim dowód osobisty. Pamiętajmy, aby był aktualny.

Umowa o pracę bądź kontrakt

Tak, jak w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, tak i osoby pracujące za granicą, muszą w większości przypadków udokumentować swoje źródło dochodów. Niezależnie od tego, czy jesteśmy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, czy jest to kontrakt z zagranicznym pracodawcą, jego kopię musimy przekazać pożyczkodawcy. Przeważnie firmy pożyczkowe i banki wymagają od konsumenta, aby dokument przetłumaczony był na język polski przez tłumacza przysięgłego.

Zaświadczenie o zameldowaniu

Tak jak wspomnieliśmy, jednym z wymogów firm pozabankowych, ale także banków jest przedłożenie zaświadczenia o zameldowaniu. Osoby, które pracują za granicą i nie mają meldunku w Polsce, mogą otrzymać negatywną odpowiedź od pożyczkodawcy. W takim przypadku o dodatkowe środki muszą się ubiegać w kraju, w którym przebywają na stałe.

Zaświadczenie o zarobkach

Niemal wszystkie firmy pożyczkowe wymagają, potwierdzenia wysokości dochodów. Niekiedy wystarczy aplikacja weryfikująca tożsamość, która jednocześnie sprawdza wpływy na rachunek bankowy konsumenta. Szukając takiego zobowiązania, możemy skupić się na poszukiwaniach pożyczki bez przelewania grosza. Mowa oczywiście o pożyczkach zaciąganych przez Internet. Pamiętajmy o tym, że przelewy powinny być wykonywane przez pracodawcę, a nie przez samego pożyczkobiorcę. Innym razem pożyczkodawca może wymagać zaświadczenia od pracodawcy, które również powinno być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego.

Zeznanie podatkowe

Nie każda firma pożyczkowa wymaga zeznania podatkowego wnioskodawcy. Może się tak jednak zdarzyć, kiedy o pożyczkę stara się osoba zatrudniona za granicą. W tym przypadku konieczne jest zeznanie podatkowe złożone w kraju zatrudnienia pożyczkobiorcy. Zeznanie powinno być przetłumaczone na język polski.

Jak najszybciej otrzymać pożyczkę, gdy pracujemy za granicą?

Nie da się ukryć, że dla osób pracujących za granicą najszybszym sposobem na pozyskania dodatkowych środków w polskiej firmie pożyczkowej jest złożenie wniosku przez Internet. Więcej informacji o pożyczkach online znajdziemy na stronie everlike.pl. Wniosek o pożyczkę przez Internet możemy złożyć z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Warto przed przystąpienia do składania wniosku przygotować niezbędne dokumenty w wersji PDF. Wraz z postępem składania wniosku konieczne będzie ich wysłanie do firmy pożyczkowej. Jeśli nasza dokumentacja będzie kompletna, a firma pożyczkowa zgodzi się na finansowanie, pożyczkę możemy otrzymać zaraza po podpisaniu umowy. Pamiętajmy o tym, że zawsze musimy dokładnie zapoznać się z zapisami umowy.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.