Menu

Dlaczego warto rozszerzyć ofertę o sprzedaż zagraniczną?

Dlaczego warto rozszerzyć ofertę o sprzedaż zagraniczną? Przedsiębiorcy poszukują nowych sposobów na pozyskiwanie klientów, a tym samym zwiększenie zysków firmy. Wielu z nich decyduje się na sprzedaż zagraniczną. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Podstawą jest dobry plan biznesowy oraz profesjonalne narzędzia sprzedażowe. Dlaczego warto się na to zdecydować?

Nowi klienci i większe przychody

Sprzedaż zagraniczna i wejście na nowy rynek to szansa na zyskanie nowych klientów, a co za tym idzie – większych przychodów. To również możliwość zminimalizowania obecności dystrybutorów i pośredników swoich produktów. Samodzielna sprzedaż zagraniczna pozwala marce zyskać bezpośredni dostęp do odbiorców. To wiąże się z wieloma dodatkowymi korzyściami. Umożliwia m.in. wzbogacenie oferty produktowej, wprowadzanie nowych kategorii, budowanie wyższej świadomości marki, prowadzenie kampanii SEO i marketingowych czy też umacnianie swojej pozycji na rynku.

Większa świadomość marki

Budowa świadomości marki to kolejna ważna korzyść wynikająca ze sprzedaży międzynarodowej. Zagraniczna ekspozycja marki i jej produktów sprawia, że firma staje się coraz bardziej znana. Kupcy mogą podbijać rynki z gospodarkami rozwijającymi się i kierować swą ofertę do regionów najbardziej chłonnych. W efekcie sprzedaż zagraniczna towarów na różnych międzynarodowych rynkach może prowadzić do poprawy wizerunku marki z perspektywy grupy docelowej.

Przewaga nad konkurencją

Sprzedaż zagraniczna pozwala zyskać przewagę nad konkurencją. Przedsiębiorstwo decydujące się na handel międzynarodowy może zyskać przewagę, stając się pierwszym na danym rynku. Takie położenie pomaga budować silną świadomość marki wśród potencjalnej grupy odbiorców, zanim zrobią to rywale. Markom, które decydują się na „podbicie” danego rynku jako kolejne firmy, może być trudniej, choć nie jest to regułą – wszystko zależy od indywidualnych działań biznesowych przedsiębiorstwa.

Popyt całoroczny

Obecność na różnych rynkach – zwłaszcza w przypadku obecności w krajach o różnych klimatach czy porach roku – pozwala marce cieszyć się stałym popytem przez cały rok. Sklepy internetowe, które sprzedają tylko w jednym, tym samym kraju, zazwyczaj są ograniczone klimatem bądź popytem. Na przykład, marka sprzedająca kostiumy kąpielowe czy okulary przeciwsłoneczne największe zainteresowanie swoimi produktami notuje zazwyczaj w miesiącach wiosennych i letnich. Sprzedaż zagraniczna, zwłaszcza w państwach o ciepłym klimacie, pozwala zwiększyć ten popyt o inne miesiące. Handel na rynku międzynarodowym pozwala na korzystanie ze szczytów popytu na dany produkt przez cały rok. Firma korzysta zatem ze wzrostów sezonowych występujących o różnych porach roku w różnych warunkach pogodowych i krajach.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.