Menu
Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy po raz dziewiąty

IX Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2023

Organizowany w Lublinie już po raz dziewiąty Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy to jedna z najważniejszych konferencji poświęconych gospodarce, którą już tradycyjnie objęliśmy naszym patronatem medialnym. Odbędzie się w dniach 9 i 10 października, zatem zaledwie kilka dni przed wyborami, może być zatem okazją do ważnych deklaracji w zakresie polityki gospodarczej, a na pewno będzie okazją do poważnej o niej dyskusji. Hasło tegorocznego szczytu to „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Wojna w Europie. Polska w obliczu nowych wyzwań”, to zarazem krótko ujęta agenda szczytu.

Bo wśród tematów oprócz gospodarki pojawi się wojna, w tym temat bezpieczeństwa militarnego i politycznego, mowa tu będzie o roli Unii Europejskiej i NATO. Ale przede wszystkim będą to gospodarcze konsekwencje wojny. Wyzwania, ale i szanse stojące przed polskim przemysłem zbrojeniowym. Konieczność szukania nowych rynków zbytu dla naszych towarów po zamrożeniu relacji handlowych z Rosją. Ale i poszukiwanie nowych źródeł surowców energetycznych.

Dużo, bardzo dużo miejsca poświęcone będzie polityce energetycznej. W tym konsekwencjom dążenia do neutralności klimatycznej, do czego zobowiązuje nas choćby przynależność do Unii, choć ten kierunek ma dziś wymiar praktycznie globalny.

Organizatorzy dużą uwagę poświecili w programie roli państwa w przezwyciężaniu trudności wynikłych wskutek wojny, stawianiu czoła nowym wyzwaniom, w tym transformacji energetycznej i roli OZE, który to temat to pojawia się w naszej gospodarczej agendzie, to znów o nim cicho. Tym razem dużo miejsca ma być mu poświęcone drugiego dnia szczytu. Tak, jak ma być mowa nie tylko o roli rządu w gospodarce, ale i samorządu. To drugi bohater drugiego dnia szczytu.

Stałym tematem jest oczywiście innowacyjność. To kolejna płaszczyzna dyskusji. Być albo nie być dla chcącej rozwijać się gospodarki. Jak deklarują organizatorzy hasło „Państwo-Gospodarka-Bezpieczeństwo to wspólny mianownik dla wielu inicjatyw, projektów i strategii realizowanych przez Rząd i poszczególne resorty, a tym samym doskonały temat zapewniający niezwykle ciekawą i inspirującą dyskusję na wielu płaszczyznach”. I nie ma powodu w to wątpić. Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy zapowiada się naprawdę intersująco, inspirująco i z pewnością będzie miejsce gorących debat poświęconych głównie, choć tym razem jednak nie tylko gospodarce.

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy jest też okazją do wręczenia Bursztynów Polskiej Gospodarki, nagrody przyznawanej przyznawana osobom, instytucjom bądź firmom za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki w kraju i za granicą. Gala wręczenia tych prestiżowych nagród odbędzie się pierwszego dnia szczytu.

Organizatorem szczytu jest Europejskie Centrum Biznesu, a jego współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy swoim honorowym patronatem objął premier Mateusz Morawiecki.

Na IX Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2023 jako jego patron medialny zapraszamy już 9 i 10 października do nowoczesnego Lubelskiego Centrum Konferencyjnego na Grottgera. Więcej szczegółów i pełna agenda szczytu do pobrania na jego stronie: www.szczytosg.pl

Możliwy jest zarówno udział osobisty, jak i online. W przypadku udziału online jest on całkowicie bezpłatny, w przypadku udziału osobistego możliwy jest zarówno udział bezpłatny, jak i płatny, jednak pierwszeństwo będą mieli ci, którzy zdecydują się na udział płatny, czyli udział bezpłatny będzie możliwy tylko w  miarę wolnych miejsc, o czym gospodarze uprzedzają. Rejestracji udziału należy dokonywać na stronie szczytu, na zakładce: www.szczytosg.pl/rejestracja2023.

Red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.