Menu

W POSZUKIWANIU BEZPIECZNEJ PRZYSTANI dla naszego majątku

Odkąd w 1973 roku USA zrezygnowało z powiązania kursu dolara z wartością złota, coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, ile wart jest krążący w świecie pieniądz. Światowy kryzys pogłębił deficyty budżetowe w wielu krajach, a próby pobudzenia gospodarki poprzez wpompowanie dodatkowych środków pogłębiły problem rozwodnienia realnej wartości światowych walut. Jak długo dodruk pustego pieniądza będzie w stanie podtrzymywać egzystencję światowych rynków finansowych? 5 lat? 10 lat?

Ewelina Tobiasz DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION – D.I.C. PL Sp. z o.o.

 

b9Wielu inwestorom to pytanie spędza sen z powiek. Dlatego szukając możliwości dywersyfikacji swojego majątku, coraz częściej sięgają oni po warianty alternatywne.

Diament największym przyjacielem kobiety… i nie tylko

Dzisiaj największą zaletą inwestycji jest możliwość posiadania swojego majątku przy sobie, ulokowanego w uniwersalnych, ponadczasowych dobrach. Najlepiej takich, które nie podlegają spekulacjom (co niestety dotyczy również złota, srebra, platyny). Dobrze, żeby były łatwe w wycenie i płynne (a stanowi to problem w przypadku sztuki czy antyków). Powinny być odporne na ryzyko uszkodzenia czy zniszczenia (jak wiele cennych przedmiotów). Najlepiej żeby były również dyskretne (w końcu nie każdy chce się chwalić swoim bogactwem).

Te wszystkie kryteria doboru inwestycji (a także wiele innych) sprawiają, że coraz częściej do portfeli inwestorów trafiają diamenty. Popularność tych niezwykłych kamieni gwarantuje ich płynność. Jednolity system wyceny oparty o tzw. 4C (Cut szlif, Carat masa, Color – barwa, Clarity czystość) ułatwia ich wycenę, a jednolity światowy cennik gwarantuje, że w każdym zakątku świata diament ma taką samą wartość. A co najważniejsze światowe zasoby diamentów, eksploatowane dzisiaj w sposób rabunkowy, stopniowo się wyczerpują. Aby dzisiaj pozyskać jeden gram diamentu, trzeba wydobyć i przetworzyć ponad 1000 ton urobku (wg danych Gemmological Institute of America). Opracowania ekspertów mówią o zdecydowanym spadku wydobycia (zwłaszcza dobrych jakościowo diamentów) w perspektywie 20 lat. A światowy popyt nie tylko nie maleje, ale coraz bardziej wzrasta, zwłaszcza wraz z rozwojem takich gospodarek jak Indie czy Chiny. Realia ekonomiczne są tutaj nieubłagane wzrost cen tego surowca trwa od ponad 100 lat i nic nie wskazuje, żeby cokolwiek mogło się zmienić. I to chyba najważniejszy argument, który przemawia za ulokowaniem swojego majątku w najbardziej niezwykłym minerale na naszej planecie.

Więcej o tej prestiżowej inwestycji, perspektywach wzrostu cen i możliwościach optymalizacji podatkowej mogą się Państwo dowiedzieć od Partnerów firmy Diamonds International Corporation, jedynej w tej części Europy, która jest członkiem i udziałowcem Beurs voor Diamanthandel najstarszej i najbardziej prestiżowej giełdy diamentów w Antwerpii oraz od niedawna również Giełdy Diamentów w Dubaiu Dubai Diamond Exchange.

Serdecznie zapraszam

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.