Menu
Trzy zaplanowane na nadchodzący tydzień wideokonferencje PARP powinny wzbudzić zainteresowanie

Trzy zaplanowane na nadchodzący tydzień wideokonferencje PARP powinny wzbudzić zainteresowanie

Przed nami czwarty tydzień bezpłatnych wideokonferencji organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W ciągu tygodnia organizowane są zazwyczaj trzy (i tak będzie tym razem), wszystkie rozpoczynają się o 13.00 i potrwają dwie. Każda na inny temat, ale wszystkie dotyczą tarczy antykryzysowej i zawartych w niej rozwiązania. Celem jest nie tylko pochwalenie się, co rząd (i agencja) robią dla przedsiębiorców, choć to pewnie też, ale i pomoc dla nich w zorientowaniu się w natłoku szybko uchwalanych przepisów, które mają im pomóc w przetrwaniu trudnych czasów pandemii i najpierw schładzania, a potem odmrażania gospodarki. Bo wcale nie łatwo się w tym rozeznać. Scenariusz jest stały, najpierw prelekcja eksperta, który spróbuje też odpowiedzieć na nasze pytania. Udział jest nie tylko bezpłatny, nie wymaga nawet rejestracji. Wchodzimy na zakładkę, do której link podajemy poniżej i oglądamy. Na tej samej zakładce możemy też przed spotkaniem zadać pytanie ekspertowi, w tym wypadku należy podać swój mail, należy się wiec domyślać, że możemy liczyć na odpowiedź, nawet, jeśli nie padnie ona podczas spotkania. Może on też posłużyć ekspertowi, aby doprecyzować zadane przez nas pytanie. Pytania mogą być też konsekwencją tego, czego dowiemy się podczas wideokonferencji. Albo dotyczyć naszego szczególnego przypadku, a niekoniecznie chcemy, by o naszych problemach dowiedzieli się inni. I dlatego po zakończeniu każdego spotkania pod telefonem 22 101 04 01, dyżurować będzie ekspert PARP.

www.parp.gov.pl/tarcza

Na tej samej zakładce znajdziemy też harmonogram zaplanowanych wideokonferencji. Już we wtorek 29 czerwca wideokonferencja poświęcona wsparciu z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej, którą poprowadzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych. I to chyba ona wzbudzi największe zainteresowanie. A już z pewności nie zabraknie pytań podczas dyżuru eksperta.

W środę 30 czerwca tematem będzie branża turystyczna i bon turystyczny. Poprowadzi ją ministerstwo rozwoju. W temacie ściślej mowa o bonie turystycznym jako praktycznym wsparciu dla branży, choć to to wciąż tylko projekt, co prawda już skierowany do sejmu, ale wciąż projekt, a do tego jako projekt prezydencki. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno miało być to tysiąc złotych, ale zanim ustalono czy dla każdego, koncepcja się zmieniła i ma być to pięćset złotych dla rodziców na każde dziecko objęte programem 500+, a według najnowszych zmian rodzice dzieci niepełnosprawnych mają na nie otrzymać po dwa bony. Nie wiadomo, kiedy program naprawdę ruszy, a sezon już się właściwie rozpoczął. Chyba nawet pomysłodawcy zdają sobie z tego sprawę i bony będzie można wykorzystywać jeszcze w marcu 2022 roku. A branża kłopoty ma już dziś. Tematem sporów jest też, co będzie można za pomocą tego bonu opłacić.

Ostania zaplanowana na nadchodzący tydzień wideokonferencja, w czwartek 25 czerwca poświęcona ma być ofercie którą ma dla nas Agencja Rozwoju Przemysłu. Tu nie będzie tego napięcia i emocji, ale może dowiemy się czegoś, czego dotąd nie wiedzieliśmy.

Partnerami organizowanego przez PARP cyklu wideokonferencji jest aż dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za różne obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.