Menu
OCH, coż to jest za teatr!

OCH, coż to jest za teatr!

Och–Teatr to teatr widzów, którzy kochają się śmiać. Lubią komedię, farsę, zabawę. Chcą po spektaklu wyjść w dobrym nastroju, rozluźnieni, rozbawieni, z uśmiechem na ustach.

Teatr działa w budynku dawnego kina Ochota, od początku 2010 roku, kiedy to zainaugurował swoją działalność spektaklem „Wassa Żeleznowa” Gorkiego. Stworzony przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, której założycielami i fundatorami są oprócz Krystyny Jandy, jej mąż, Edward Kłosiński, operator filmowy (zmarł w 2008 r.) i córka, Maria Seweryn. Maria Seweryn oprócz tego, że gra w wybranych sztukach, przede wszystkim zarządza i dba o wizerunek Och–Teatru.

Ambicją zarządzających Och–Teatrem jest, aby prezentować spektakle odważne, zastanawiające, ale i zabawne, wzruszające. I to, biorąc pod uwagę dotychczasowy repertuar i dopisujących ciągle widzów, raczej się udaje. W teatrze organizowane są też koncerty i wieczory kabaretowe. Teatr dysponuje salą na 450 widzów, a nietypowe umiejscowienie sceny, znajdującej się pośrodku widowni, przekłada się na wyjątkowy kontakt artystów z widzami.

Ambicją Och–Teatru jest, aby prezentować spektakle odważne, zastanawiające, ale i zabawne, wzruszające

Opis wybranych spektakli

OchTeatr1
MIŁOŚĆ BLONDYNKI

Miloš Forman, Jaroslav Papoušek, Ivan Passer

PREMIERA NA DUŻEJ SCENIE OCH-TEATRU

24 KWIETNIA 2014 R.

Wzruszająca, zabawna opowieść o blondynce Anduli, która pracuje w wielkiej fabryce na prowincji. W okolicy żyje kilka tysięcy samotnych kobiet i bardzo niewielu mężczyzn. Andula, jak i jej koleżanki, marzy o mężu, dzieciach, założeniu rodziny. Pewnego dnia dyrekcja fabryki organizuje dla swoich pracownic wieczorek taneczny, który wzbudza wielkie oczekiwania i nadzieje, a ekscytacja dziewcząt sięga zenitu, gdy rozchodzi się wiadomość o zaproszeniu na imprezę wojskowych z zakwaterowanej w pobliżu jednostki. Zamiast przystojnych i dzielnych rekrutów na potańcówce zjawiają się, ku wielkiemu rozczarowaniu zebranych, podstarzali rezerwiści. Andula poznaje jednak młodego pianistę z uświetniającej wieczór praskiej orkiestry. Spędzają wspólnie noc, wyznając sobie głębokie uczucia. Niestety mimo zapewnień o miłości i wspólnej przyszłości, muzyk wyjeżdża nazajutrz, a Andula ani na chwilę nie przestaje o nim myśleć. Wiedziona wspomnieniami, pewnego dnia opuszcza fabrykę i udaje się do Pragi, by odszukać mężczyznę, z którym zaczęła w wyobraźni wiązać swoją przyszłość. W spektaklu, naiwność zdesperowanych kobiet i niedojrzałość mężczyzn są przedmiotem opowieści i żartów.

Reżyseria: Krystyna Janda

Tłumaczenie: Michał Sieczkowski

Scenografia i kostiumy: Monika Nyckowska

Światło: Katarzyna Łuszczyk

Asystentka scenografa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Alicja Przerazińska

OBSADA: Aleksandra Domańska, Matylda Damięcka, Jolanta Litwin-Sarzyńska, Piotr Kozłowski, Adam Serowaniec, Karol Wroblewski, Michał Zieliński

oraz

Karolina Czarnecka, Małgorzata Klara, Małgorzata Kocik, Irena Melcer, Magdalena Wróbel

POCZTÓWKI Z EUROPY

OchTeatr2

Młody i dobrze sytuowany, Ivory Sutton wraca do rodzinnego domu po kilku latach podroży po Europie. Towarzyszy mu urocza, poznana w Paryżu narzeczona Gillian. Wszystko wygląda świetnie i spotkanie przynosi początkowo dużo radości wszystkim członkom rodziny, ale okazuje się, że to tylko pozory sielanki, bowiem ku zaskoczeniu młodych podróżników na jaw wychodzi kilka „niewygodnych” faktów z życia rodziny. Otóż zmarła rok wcześniej 97-letnia babcia Nana… jednak żyje, ma się bardzo dobrze i w dodatku mieszka w tym samym domu. Ciocia Ester z powodzeniem prowadzi dziwny interes, Ivory ma brata bliźniaka, gdzieś zginęła służąca, odnalazł się za to rzekomo nieżyjący od dawna pies, a w dodatku dom przypomina krzywą wieżę w Pizie… i to tylko początek kłopotów. Ta skrząca się absurdalnym, momentami nieco okrutnym humorem komedia, wciąga widza w sam środek zwariowanego domu. Bombarduje zwrotami akcji, nie pozwala odetchnąć. Paradoksalnie jednak okazuje się, że ów „krzywy dom wariatów” to spokojne oko cyklonu. Burza jest gdzie indziej…

Autor: Michael McKeever

Reżyseria: Krystyna Janda

OBSADA

EVELYN SUTTON – Magdalena Zawadzka

STANFORD P. SUTTON – Leonard Pietraszak

NANA – Wiesława Mazurkiewicz

GILLIAN MOORE – Maria Seweryn

IVORY SUTTON – Paweł Ciołkosz/Cezary Kosiński

CIOCIA ESTER – Dorota Pomykała

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.