Menu
Elektryczne auto chińskiej produkcji

III CHINA EXPO: Made in Poland

Szeroka oferta producentów z Chin, konferencje dotyczące eksportu i importu z Państwem Środka oraz wiele innych atrakcji nawiązujących do chińskich tradycji czekało na uczestników III Targów China Expo Poland, które odbyły się w dniach od 12 do 14 września br. w Warszawie.

Aneta Sienicki

 

W tym roku na China Expo przyjechało ponad 200 firm z Chin, które chciały zaprezentować polskim przedsiębiorcom swoje produkty i zachęcić ich do realizacji wspólnych przedsięwzięć biznesowych.

Moto in China

Nowością tej edycji był rozbudowany sektor motoryzacyjny, w którym zaprezentowano części, akcesoria do aut i motocykli oraz skutery. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko producenta aut elektrycznych, który w Polsce poszukuje kontrahenta a sprzedaje już swoje auta we Włoszech. Atutem tych aut jest stosunkowo niewysoka cena (od 8,5 do 13 tys. USD w zależności od modelu) w porównaniu do cen aut elektrycznych oferowanych przez europejskich czy japońskich producentów. Polskich przedsiębiorców próbowali zainteresować swoimi produktami również producenci artykułów wyposażenia wnętrz, oświetlenia, odzieży i obuwia.

Biznes in China

Targom towarzyszył też szereg praktycznych konferencji dla firm zainteresowanych współpracą biznesową z chińskimi producentami. Eksperci udzielali wskazówek na temat importu z Chin, ale też prowadzenia tam działalności. Radzili jak sprawdzić chińskiego kontrahenta i jak zapewnić sobie finansowanie. Omawiano też kwestę transportu, rozliczeń finansowych a także różnic kulturowych i ich znaczeniu w interesach z Chińczykami.

Kultura in China

Poza częścią biznesową, podczas targów miało miejsce szereg wydarzeń nawiązujących do kultury i tradycji Państwa Środka. Odbyły się pokazy teatralne, występy wokalne i taneczne. Omówiono zagadnienia chińskiej astrologii, medycyny i historii kaligrafii. Nie zabrakło też pokazów chińskiej sztuki kulinarnej z możliwością degustacji.

Pozostaje nam życzyć polskim przedsiębiorcom jak najlepszych kontraktów z chińskimi producentami, bo import z Chin, jak twierdzą specjaliści nadal się opłaca.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.