Menu
Zbliża się Forum Ekonomiczne 2020 i uwaga mediów zaczyna koncentrować się na Krynicy

Zbliża się Forum Ekonomiczne 2020 i uwaga mediów zaczyna koncentrować się na Krynicy

Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju organizujemy od prawie trzech dekad. To najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej miejsce konstruktywnych dyskusji na tematy polityczne, gospodarcze i społeczne. Ponad 330 wydarzeń, kilka tysięcy gości: szefów państw i rządów, urzędów centralnych, polityków, działaczy samorządowych, naukowców, dziennikarzy, działaczy społecznych. Tak zapowiada się Forum Ekonomiczne 2020, które zaplanowano między 8 a 10 września.

Tegoroczne będzie inne od wszystkich poprzednich. Jego wyjątkowość wynika nie tyle z faktu wystąpienia COVID-19, ale ze zmian jakie pandemia wywarła na światowej gospodarce i kontaktach społecznych. Paradoksalnie, dla Europy Środkowo-Wschodniej, czas po koronawirusie może być szansą na rozwój gospodarczy.

COVID-19 doprowadził do kryzysu. My w tym kryzysie próbujemy szukać szans dla Polski i regionu. W efekcie COVID-19 nastąpiło przerwanie globalnych łańcuchów dostaw z Azji – ogarniętej pandemią. Najprawdopodobniej wielkie koncerny będą szukały nowych, bezpieczniejszych lokalizacji. Do tego państwa będą starały się o zwiększenie samowystarczalności (to też wniosek z pandemii). Jest więc to szansa dla naszej części Europy, w której pandemia nie wyrządziła tak wielkich szkód, jak w innych regionach.

Gwałtowna cyfryzacja dziedzin życia, wcześniej zapóźnionych informatycznie, daje szansę szybkiego wyrównania dystansu, jaki dzielił nas od europejskich liderów. Przerwanie globalnych łańcuchów dostaw może sprawić, że – ze względu na wysoki potencjał i relatywnie tańszą siłę wytwórczą – możemy stać się atrakcyjnym regionem inwestycji dla światowych gigantów.

W efekcie COVID-19 musimy też zredefiniować takie pojęcia, jak zrównoważony rozwój czy społeczna odpowiedzialność biznesu. To może nam pozwolić w nowy sposób spojrzeć na choćby tradycyjne rolnictwo czy ekoturystykę, co jest naturalnym walorem naszej części Europy.

BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW: Od początku priorytetem organizatorów jest bezpieczeństwo w czasie Forum Ekonomicznego. W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, standardy bezpieczeństwa zostały dodatkowo zaostrzone, by rygorystycznie spełniać wszystkie przepisy sanitarno-epidemiologiczne. Więcej o zasadach dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego możecie przeczytać tutaj.

Wstępną agendę tegorocznego Forum Ekonomicznego i listę tematów, które zostaną tam poruszone można pobrać stąd.

Więcej informacji o Forum Ekonomicznym w Krynicy, zarówno o tegorocznej edycji, jak i minionych jego edycjach, a także jak zostać uczestnikiem Forum (bo warto!) znajdziecie na jego stronie internetowej pod adresem: www.forum-ekonomiczne.pl.

materiał organizatora

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.