Menu

XII Charytatywna Gala Pro Seniore za nami!

W dniu 23 lutego 2018 roku w hotelu Marriott w Warszawie odbyła się XII Charytatywna Gala Karnawałowa Przyjaciół Fundacji „Pro Seniore”.

Uroczystość oficjalnie otworzył Prezes Zarządu Fundacji Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie „Pro Seniore”, pan Andrzej Surowiecki, który powitał wszystkich zgromadzonych gości oraz złożył podziękowania sponsorom i partnerom wydarzenia. Tradycyjnie w części oficjalnej ogłoszone zostało nazwisko laureata statuetki Benevolenti („Łaskawcy życzliwemu”). W tym roku, decyzją Rady Fundacji tytułem przyznawanym osobom szczególnie zaangażowanym w życie Fundacji i niesienie pomocy osobom potrzebującym uhonorowany został prof. dr hab. n. med.  Jerzy Szaflik. Z uwagi na chorobę laureata, statuetka zostanie wręczona w późniejszym terminie.

Organizatorzy zapewnili szampańską zabawę i wieczór pełen atrakcji, przez który zgromadzonych gości poprowadzili Dominika Matuszak i Tomasz Tylicki.  Gościem honorowym tegorocznej Gali został Marek Gaszyński, dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek z repertuaru m.in. Czesława Niemena, Haliny Frąckowiak, Budki Suflera, Czerwonych Gitar, Niebiesko-Czarnych czy Wojciecha Gąsowskiego, którego obecność była okazją do zaprezentowania tekstu piosenki stworzonej z myślą o Fundacji „Pro Seniore”. Niespodzianką dla uczestników Gali był pokaz taneczny przygotowany przez zespół warszawskiego studia międzynarodowej szkoły tańca dla dorosłych Arthur Murray Dance Studio. Goście wprowadzeni w klimat argentyńskiego tanga zostali następnie zaproszeni do udziału z zabawie tanecznej, w której do tańca ramię w ramię stanęli amatorzy i profesjonalni tancerze.

Wzorem lat ubiegłych karnawałowej zabawie towarzyszyły występy na żywo. Uczestników Gali do tańca porwał zespół Boogie Band założony przez grupę przyjaciół, której naczelnym celem jest zapełnienie wszystkich parkietów świata. Zespół zaprezentował repertuar łączący pokolenia, wykonując ponadczasowe przeboje pamiętane z potańcówek z dawnych lat, przeplatane utworami o współczesnym brzmieniu. Do późnych godzin nocnych nad oprawą muzyczną wydarzenia czuwał DJ Woncky.

Przez cały czas trwania wydarzenia w hotelowym foyer można było podziwiać wystawę prac artystów-malarzy: Pawła Łąckiego, Katarzyny Kobylarz, Anny Sobol oraz artystki tworzącej pod pseudonimem artystycznym Iga Ori.

Zabawa karnawałowa była okazją do działalności charytatywnej. Po raz dwunasty goście hojnie wsparli Fundację. Odbyła się licytacja przedmiotów ofiarowanych Fundacji m.in.: czerwonej wieczorowej torebki ofiarowanej przez małżonkę prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser-Dudę, ręcznie malowanej porcelany od marszałka Senatu RP, włoskiej biżuterii oraz voucherów na tygodniowe pobyt dla dwóch osób w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness w Busku Zdroju. Gratką dla miłośników sztuki była możliwość wzięcia udziału w aukcji obrazów malarzy o ugruntowanej pozycji w środowisku artystycznym: Bogusława Lustyka, Krzysztofa Jarockiego oraz Pawła Łąckiego. Wiele emocji towarzyszyło licytacji rękopisu tekstu piosenki pt. „Sen o Warszawie”, której zwycięzca na wylicytowanym przez siebie przedmiocie otrzymał osobistą dedykację od autora – Pana Marka Gaszyńskiego.

W trakcie imprezy uczestnicy Gali mogli zakupić losy uprawniające do wzięcia udziału w loterii fantowej, w której goście mieli szansę zdobyć atrakcyjne nagrody, m.in.: zestawy kosmetyków, biżuterię, vouchery na weekendowe pobyty w atrakcyjnych hotelach, vouchery na weekendy z samochodem marki Hyundai oraz inne nagrody niespodzianki.

Całkowity dochód z licytacji i loterii zostanie przekazany na działalność statutową Fundacji.

AS/ProSeniore – materiały i foto

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.