Menu

Wernisaż Wystawy Sekcji Fotograficznej GOK Wiązowna – relacja

KILKA ZDAŃ OD WYBRANYCH AUTORÓW PRAC:

Beata Sokołowska

„Pierwszy raz byłam na takiej wystawie, na której mogłam znaleźć własne zdjęcia. Oprócz swoich prac podziwiałam dzieła innych, które zainspirowały mnie do dalszych działań w dziedzinie fotografii. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu i poczuć wielką satysfakcję, że moja nauka i praca została doceniona.”

Patrycja Witan

„26 marca w GOK-u w Wiązownie, odbył się wernisaż wystawy fotograficznej. Były tam fotografie moich koleżanek, kolegów oraz moje. Miałam przyjemność uczestniczyć w takiej wystawie pierwszy raz. Zaskoczyła mnie frekwencja osób, nie pomyślałabym, że tyle ludzi przyjedzie obejrzeć nasze fotografie. Było również kilka moich prac, na projektorze oraz tablicach z których, ja osobiście też jestem zadowolona. Ogólnie bardzo mi się podobał cały przebieg wernisażu i Niech żałują Ci którzy, nie przyszli.”

Ewa Budzińska

„Wernisaż wystawy fotograficznej był pierwszym tego rodzaju wydarzeniem, w którym brałam udział jako autor prac. Z tej perspektywy jest to niesamowite przeżycie – pozwala na konfrontacje fotografii z szerszym gronem odbiorców – poznaniem ich opinii, odczuć, uwag skierowanych do danego zdjęcia. Każdy kto przyszedł mógł znaleźć coś dla siebie – tematyka fotografii była różnorodna, a ich poziom bardzo wysoki. Był to cudownie spędzony wieczór w gronie współpasjonatów i mam nadzieję, że nie ostatni.”

 

ORGANIZACJA WYSTAWY:

Krystian Herncisz

– Sekcja Fotograficzna Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie działa już 11 lat. Dnia 26 marca 2018 roku w GOK w Wiązownie miał miejsce kolejny wernisaż wystawy naszej Sekcji Fotograficznej. Na 15 tablicach zostały zaprezentowane 264 fotografie 57 autorów – obecnie lub dawniej uczestniczących w zajęciach stałych sekcji fotograficznej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. Prezentowane prace to przede wszystkim fotografie wykonane w okresie od marca 2017 r. do marca 2018 podczas zajęć w Wiązownie, Gliniance, Rzakcie oraz w Izabeli. Ponadto prezentowane były fotografie z plenerów lokalnych oraz wyjazdowego do Krakowa. Na planszach były również zdjęcia z sesji tematycznych: „Mama i ja”, „Karmiące mamy”, „Sesja ludowa”, „Show z bańkami” oraz z sesji z modelkami i modelami. Jedna z plansz prezentowała fotografię reporterską z wydarzeń lokalnych które miały miejsce w minionym czasie. Nowością tej wystawy były zaś trzy tablice prezentujące fotografie wykonane poza zajęciami, co bardzo wzbogaciło całość. Nad naszą wystawą patronat honorowy przyjęli Starosta Otwocki Mirosław Pszonka oraz Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny. Na wydarzenie przybyło dużo gości. Spotkanie poprowadzone było zgodnie ze opracowanym scenariuszem, na który składały się, m.in. przybliżenie działalności GOK o której opowiedziała p.o. dyrektora GOK Paulina Sokół, przedstawienie pracy Sekcji Fotograficznej i prezentacje autorów prac oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów w dowód uznania dla autorów prac. W kilku zdaniach o tym co daje fotografia opowiedziały Waleria Guściora oraz Marta Jabłońska, których wypowiedzi spotkały się z wielkimi brawami. Przecięciem wstęgi wystawę otworzył najmłodszy uczestnik w grupie fotograficznej dziesięcioletni Filip Dymowski.

Sekcja fotograficzna GOK w Wiązownie zaprasza na zajęcia.

http://gok-wiazowna.pl/zajecia/fotografia.html

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.