Menu
Świąteczna iluminacja Warszawy zostanie włączona w sobotę o 15.30. Pstryk!

Świąteczna iluminacja Warszawy zostanie włączona w sobotę o 15.30. Pstryk!

Świąteczna iluminacja Warszawy zostanie włączona w sobotę o 15.30. Przygotowania na ulicach zaczęły się już kilka tygodni temu. Cztery i pół miliona ledowych lamp składających się na 1300 dekoracji, do tego 680 kilometrów kabli. To wszystko już jest, ale teraz ten najważniejszy moment, gdy zobaczymy efekt. Największą uwagę przyciąga oczywiście Trakt Królewski, ale udekorowane zostaną też Starówka, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska (od Królewskiej po plac Konstytucji), Świętokrzyska, place Bankowy, Krasińskich i Grzybowski oraz Targowa i nie tylko zresztą. Dekoracje będą wyglądać podobnie jak w zeszłym roku (bo, jeśli się coś sprawdziło, to po co to zmieniać?), przybędzie jednak nowych miejsc, a być może niektóre zmienią swoją lokalizację

A w sobotę tak warszawiacy, jak wszyscy, którzy tego dnia będą w Warszawie tłumnie wyruszą na spacery. Przede wszystkim na Trakt Królewski, gdzie przyszykowano dla nich też różne dodatkowe atrakcje. A nawet, na wypadek, gdyby chwycił mróz, pomyślano o gorącej herbacie. Mrozu nie będzie, może niestety za to trochę popadać. Wyruszymy więc na spacer z parasolami, co może nieco popsuć przyjemność, a niektórzy pewnie nawet zrezygnują. Co nas czeka na Trakcie Królewskim? Spacer warto rozpocząć o zmierzchu przy pomniku Kopernika, gdzie wystąpi uliczny teatr i skąd będzie można się wybrać na dalszą jego część w towarzystwie Orkiestry Mikołajów, a skrzatów i śnieżynek. Na Trakcie występować będą też inne chóry, chóry, te profesjonalne i amatorskie, grający na szkockich dudach Pipes & Drums, jedyna tego typu orkiestra w Polsce, posłuchać będzie też muzyki z Radia Kolor. Zakończyć lub rozpocząć spacer możemy przy fontannach na Podzamczu, gdzie przygotowano specjalną świąteczną ich iluminację. A potem portale społecznościowe zaleją zdjęcia.

Świąteczna iluminacja warszawskich ulic rozbłyśnie w sobotę o 15.30, program przygotowanych z tej okazji atrakcji Trakcie Królewskim rozpisano na cztery godziny. Pokazy w Parku Fontann na Podzamczu o od 16 do 19 co godzinę. Zdjęcie to kadr z krótkiego filmu pokazującego, jak to wyglądało rok temu, aby go obejrzeć należy kliknąć tutaj. Autobus to oczywiście kultowy w Warszawie jelcz ogórek, który z zeszłym roku parkował na placu na Rozdrożu. I pewnie spotkamy go też tam w tym roku, ale dawno tam nie byłem, więc pewności nie mam. 

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.