Menu

Start-upy – jak wesprzeć ich rozwój?

Znaczenie startupów w dzisiejszej gospodarce jest niepodważalne. Nowe, innowacyjne przedsiębiorstwa odgrywają znaczącą rolę w warunkowaniu jak dynamiczna jest innowacyjność danego miasta bądź regionu. Startupy ożywiają środowisko biznesowe, zwiększają konkurencyjność w kwestii innowacji, wprowadzają na rynek nowe produkty, usługi i modele biznesu, jak również tworzą nowe rynki i oferują rozwiązania nowopowstałych problemów.

Istotną cechą startupów jest fakt, że te przedsiębiorstwa znajdują się w fazie rozwoju, w której potrzebują zewnętrznego finansowanie dla zrealizowania swoich planów rozwojowych. Właśnie tutaj do akcji wkracza Innova Foster.

Projekt angażuje we współpracę siedem europejskich państw: Irlandię, Hiszpanię, Maltę, Słowenię, Estonię, Polskę oraz Wielką Brytanię. Państwa te wspólnie stawią czoła wyzwaniu poprawienia polityki oraz programów wspierających rozwój innowacyjności i ekosystemu startupów.

Wśród działań projektu znajdują się wizyty studyjne, warsztaty tematyczne jak również sesje robocze. Działania te będą podstawą dla stworzenia siedmiu planów działania (każdy opracowany przez inne państwo zaangażowane w projekt), które mają przyczynić się do zmniejszenia ryzyka związanego z rozwojem startupów.

Projekt można wesprzeć, kontaktując się z najbliższą organizacją partnerską projektu przy pomocy strony internetowej: https://www.interregeurope.eu/innovafoster/

AS/Trakido

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.