Menu

ROLLS-ROYCEM NA BEZDROŻA!

Dzisiaj zaprezentowano pierwszego ROLLS-ROYCE’a CULLINAN, który nie jest już stateczną limuzyną, ale SUV-em, którym można jeździć po bezdrożach.

„Super luksusowy styl życia wciąż ewoluuje, a Rolls-Royce trzyma rękę na pulsie tych zmian. Luksus nie musi kończyć się na rogatkach miasta, to coraz częściej doświadczanie i czerpanie pełnymi garściami z doświadczeń szerokiego świata. Nasi klienci oczekują, że wszędzie dotrą w luksusie i bez kompromisów, z łatwością pokonując najtrudniejszy nawet teren, wzbogacając swoje życie w nowe doświadczenia. Dlatego właśnie poprosili nas o stworzenie Rolls-Royce’a, który połączy luksus z możliwością dotarcia wszędzie tam, gdzie zechcą. Tym samochodem jest Cullinan.

To samochód nieporównywalny z żadnym innym, w diametralny sposób zmieniający pojęcie superluksusowego podróżowania, przenoszący przyświecający Rolls-Royce’owi od lat etos „Effortlessness” (lekkości, łatwości, swobody) na zupełnie nowy, fizyczny poziom. Cullinan z łatwością poradzi sobie z wyzwaniami”.

Torsten Müller-Ötvös, prezes Rolls-Royce Motor Cars

„Premiera nowego modelu Rolls-Royce’a to zawsze doniosły moment w świecie dóbr luksusowych. Dziś ustanawiamy standard tworząc nową kategorię samochodów. Powstał pojazd dla ludzi wpływowych, mobilnych, mających szerokie perspektywy. Potrzebują oni innego typu samochodu, który da im możliwość luksusowej podróży w każdym terenie. Ich żądza przygód i odwaga wymagają pojazdu, dotrzyma im kroku na szczyt”.

Peter Schwarzenbauer, szef marki Rolls-Royce, członek Zarządu BMW Group

Cullinan w skrócie

 • Najbardziej oczekiwany samochód 2018 roku i – całkiem możliwe – najbardziej oczekiwany Rolls-Royce w historii
 • Nazwany za największym kiedykolwiek znalezionym diamentem, obecnie jeden z klejnotów Korony Brytyjskiej
 • Dzięki temu terenowemu pojazdowi o podwyższonym zawieszeniu idea luksusowej podróży poza utartymi szlakami staje się rzeczywistością. Luksusowe podróżowanie jest teraz łatwe w każdym terenie (Effortless, Everywhere).
 • Dzięki nowoczesnemu i funkcjonalnemu wzornictwu Cullinan z pewnością zyska status ikony pośród zalewających rynek nijakich SUVów.
 • Pierwsze trzybryłowe nadwozie w kategorii SUVów. Przedział pasażerski został oddzielony od bagażnika. „Etykietkę z napisem ‚SUV’ dostaje teraz każde auto z dwubryłowym nadwoziem i choćby lekką sugestią uterenowienia” – komentuje Giles Taylor, szef designu Rolls- Royce Motor Cars. „My natomiast wyobraziliśmy sobie prawdziwy, trzybryłowy, wysoko zawieszony samochód terenowy z przełamującym konwencje designem i możliwościami, które zaspokoją pragnienie przygód naszych klientów”.
 • Najpraktyczniejszy z Rolls-Royce’ów. Cullinan to najbardziej wszechstronny, rodzinny i niezwykle przyjemny w prowadzeniu superluksusowy SUV na rynku.
 • Drugi model Rolls-Royce’a, który otrzymał nową, w pełni aluminiową konstrukcję nazwaną przez firmę „Architecture of Luxury”. Cullinan to najbardziej zaawansowany technicznie, jedyny luksusowy SUV na świecie.
 • Testowany w najtrudniejszych warunkach, jakie można znaleźć na Ziemi, Cullinan okazał się być niezwykle sprawnym pojazdem terenowym, który przeniósł pojęcie „Magic Carpet Ride” („Podróży latającym dywanem”) poza asfalt, nie poświęcając przy tym nic z legendarnego dla Rolls-Royce’a zachowania na utwardzonych drogach.
 • Culinan będzie dostępny z szeregiem szytych na miarę rozwiązań (Bespoke), aby dopasować się do stylu życia swoich właścicieli. Pośród nich m. in. Viewing Suite (skórzane fotele wysuwane z bagażnika) oraz tzw. część rekreacyjna (Recreation Module).
 • Silnik V12 z podwójną turbiną o pojemności 6,75 litra (moc 563 KM, moment obrotowy 850 Nm) przenosi napęd na zbudowany od nowa napęd na cztery koła. Przemieszczenie się w trudnym terenie ułatwią dodatkowo obie skrętne osie.
 • Stuletnia historia przygód i wypraw w każdym terenie, możliwych dzięki luksusowemu, a przy tym szybkiemu i niezawodnemu pojazdowi. T.E. Lawrence (Lawrence z Arabii) powiedział: „Rolls na pustyni ponad rubiny”.

Kiedy trzy lata temu Rolls-Royce ogłosił start projektu Cullinan, zrobił to na podstawie próśb klientów z całego świata o stworzenie Rolls-Royce’a pośród SUVów charakteryzującego się luksusem, osiągami i użytecznością, jakiej do tej pory nie było na rynku SUVów. Wielu klientów z tej grupy to osoby młode, bardzo zamożne, które osiągnęły sukces i są bardzo zaangażowane w nową falę ekonomii – ekonomię doświadczeń. Chcieli oni, aby Rolls-Royce zawiózł ich na koniec świata w otoczeniu luksusu.

Mobilność zawsze była szybko rozwijającą się, dynamiczną gałęzią biznesu z szeregiem nowych, pojawiających się systematycznie konceptów, takich jak SUVy. Ale rozwiązanie te powinny być udoskonalane aż do perfekcji, aby mogły być zaakceptowane przez tych, którzy nie znoszą kompromisów – wielbicieli prawdziwego luksusu. Stąd Cullinan.

„Przeszłość ustanowiła precedens, a dziś odpowiadamy na to wezwanie do działania,” mówi Müller-Ötvös. „Naszą odpowiedzią dla wizjonerów, wielbicieli przygód, odkrywców i dla tych, którzy wierzą w wolność jest Rolls-Royce Cullinan.”

Czym jest Rolls-Royce Cullinan

To Rolls-Royce, jakiego jeszcze świat nie widział. Kiedy Sir Henry Royce powiedział „Dążcie do perfekcji we wszystkim, co robicie. Stwórzcie jeszcze lepszym to, co teraz uznawane jest za najlepsze. A jeżeli to nie istnieje, zaprojektujcie je,” być może miał na myśli właśnie Cullinana.

Dotychczas klienci Rolls-Royce’a w dostępnej ofercie SUVów nie mogli znaleźć dokładnie tego, czego szukali.  A są to osoby, które nie uznają ograniczeń czy kompromisów. Są pionierami, dla których ma znaczenie w jaki sposób zdobywają nowe doświadczenia, przeżycia, przygody. To podejście wymaga samochodu, który będzie w stanie dowieźć ich w każdy zakątek w otoczeniu luksusu oraz anturażu – stylu Rolls-Royce’a. To właśnie dlatego powstał Cullinan.

Oczywistą stała się konieczność stworzenia dla tych nowych, młodszych i lubiących przygody klientów Rolls-Royce’a samochodu, który zabierze ich z ubitych dróg i nagrodzi wyjątkowymi doświadczeniami. Klienci nie chcieli dostępnych na rynku SUVów, których twórcy poszli na pewne kompromisy – wyższy poziom hałasu w kabinie ze względu na dwubryłową budowę; tworzenie samochodów na bazie dzielonych z innymi modelami płyt podłogowych, co wpływa na osiągi i wygodę; wybór pomiędzy dobrą jazdą na drodze lub poza nią; tworzenie niżej zawieszonych, słabo wyposażonych nijakich SUVów, które w efekcie stają się tylko kolejnymi samochodami.

„Cullinan to forma najczystszej postaci luksusu zmieszana z wręcz idealną praktycznością i możliwością poruszania się poza drogami”, komentuje Müller Ötvös. „Effortless, Everywhere to nie tylko obietnica Cullinana, to fakt.”

 

AS/RR

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.