Menu

Piękno, luksus i wygoda

– Projektując nową kolekcję, staram się trafić w gusta moich klientek. W nowym sezonie chcę zaproponować im coś wyjątkowego, stworzyć model i kolorystykę, której jeszcze nie widziały, a którą będą chciały mieć w swojej garderobie. Unikatowość tworzonych przez nas torebek i butów przejawia się w skórach, jakie wybieramy. To bardzo nietuzinkowe materiały, których wyrób zajmuje nieraz miesiące – mówi Dorota Kuźnicka, twórczyni i właścicielka marki DK.

Rozmawia MARLENA MACIASZEK

Jak to się stało, że marka DK pojawiła się na polskim rynku modowym i skąd pomysł na taką nazwę? Spotkałam się z opinią, że na polską markę modową trzeba mieć własny, oryginalny patent – czy tak jest też w przypadku DK?

Tworząc co sezon nowe kolekcje marki DK, stopniowo zdobywałam coraz więcej klientek. To dzięki zadowoleniu i satysfakcji pań nasza firma właściwie sama poszła w świat. Jeżeli chodzi o nazwę marki – są to moje inicjały. Nasze produkty cechuje wygoda, wyjątkowość i luksus – to właśnie jest nasz patent! Szczera pasja tworzenia pięknych i wysokich jakościowo towarów jest podstawą naszej działalności od samego początku istnienia marki.

DK to marka oferująca przede wszystkim modę dla kobiet nowoczesnych, niezależnych i wymagających. Dlaczego wybrała pani akurat ten kierunek? Czy od początku było jasne, że kolekcje spod szyldu DK muszą składać się z propozycji, które pani sama chciałaby nosić?

Kierunek, który wybraliśmy dla marki DK jest zupełnie inny, bardzo prestiżowy. Tworzymy luksusowe buty i torebki. Chcemy przyciągnąć klientów, dla których istotne są właśnie ekskluzywność i prestiż. Jako projektantka wychodzę z założenia, że nigdy nie zaprojektowałabym czegoś, czego sama bym nie założyła. Nie projektuję dla wybiegów ani dla spełnienia obowiązujących trendów, tworzę dla ludzi, słuchając ich wskazówek i uwag. Wsłuchiwanie się w potrzeby konsumenta to dla nas priorytet. Szanujemy klienta i chcemy jak najlepiej spełniać jego potrzeby, zarówno w kwestiach estetycznych, jak i praktycznych, związanych z wygodą. Co więcej, taki feedback potrafi być często bardzo inspirujący i motywując do działania.

Jak wygląda wybieranie kolekcji? Na co kładziecie nacisk – unikatowość, serie czy może inne kwestie?

Projektując nową kolekcję, staram się trafić w gusta moich klientek. W nowym sezonie chcę zaproponować im coś wyjątkowego, stworzyć model i kolorystykę, której jeszcze nie widziały, a którą będą chciały mieć w swojej garderobie. Unikatowość tworzonych przez nas torebek i butów przejawia się w skórach, jakie wybieramy. To bardzo nietuzinkowe materiały, których wyrób zajmuje nieraz miesiące. Kreowanie wyjątkowego produktu opiera się właśnie na dbałości o absolutne podstawy, wrażliwości na najdrobniejsze szczegóły.

Jestem pod wrażeniem bogactwa oferowanej przez państwa kolekcji. To propozycje eleganckie, ponadczasowe. Co zobaczymy w najnowszej kolekcji marki?

Chcemy móc zaoferować naszym klientom każdy rodzaj obuwia, począwszy od casualowego, a skończywszy na butach dedykowanych na specjalne okazje. Zdajemy sobie sprawę z różnorodności potrzeb naszych klientek. Chcemy, by mogły czuć się wyjątkowo zarówno w codziennych, jak i wieczorowych kreacjach. Dlatego w naszej kolekcji znaleźć można sandałki, balerinki, szpilki i wiele więcej.

W najnowszej kolekcji nie zabraknie sportowego akcentu. Sneakersy oraz buty sportowe z pewnością podbiją serca młodzieży, która także jest zakochana w naszej marce. Chcemy, by nowa kolekcja była skierowana do wszystkich kobiet, niezależnie od grupy wiekowej.

Jesteśmy magazynem ukierunkowanym na kobiety biznesu – dlaczego właśnie te panie powinny zainteresować się marką DK? Czym charakteryzują się państwa produkty i na czym polega ich wyjątkowość?

Bez wątpienia wasz magazyn trafia do kobiet biznesu, to nie tylko bardzo nas cieszy, ale też czyni go idealny medium komunikacji z nowoczesnymi i niezależnymi paniami. Marka DK stara się docierać właśnie do takich odbiorczyń. Kobiety biznesu są w nieustannym pędzie. Zasługują na luksus, jaki oferujemy dzięki świetnie dobranej funkcyjnej torebce oraz wygodnym i przykuwającym uwagę butom. Jako projektantka wychodzę z założenia, że każda ciężko pracująca kobieta zasługuje, by wyglądać pięknie. Marka DK to nie tylko luksus i wysoka jakość, to też rozkosz piękna, poczucie wyjątkowości. Garderoba powinna łączyć ze sobą funkcje praktyczne i estetyczne, to idealny środek wyrażania siebie, eksponowania swoich atutów.

Nie jest łatwo prowadzić firmę w branży modowej. Co pomogło pani odnieść sukces?

Jestem w branży modowej już od 25 lat. Przez ten okres nauczyłam się i doświadczyłam wielu rzeczy. Było wiele wzlotów, były też upadki. Sukces to pojęcie względne, wszystko zależy od tego, jakie mamy priorytety. Branża modowa jest jak maraton, nieważne, w jakim czasie pokonasz dystans, ważne, czy dobiegniesz do mety. Mogę się pochwalić tym, że mam swoje stałe grono klientek oraz wiele nowych pań, które mi ufają i chcą nosić rzeczy sygnowane moim imieniem i nazwiskiem. To moja radość i motywacja do ciągłego rozwijania się, tworzenia kolejnych pięknych oraz wysmakowanych przedmiotów. Zaufanie klientek daje mi siłę i inspiruje do tworzenia kolejnych kolekcji, a każda z nich jest dedykowana właśnie tym wyjątkowym kobietom.

Czym kieruje się pani w życiu?

Myślę, że moja życiowa dewiza to: ciężko pracuj i miej marzenia. Ciężka i systematyczna praca pomoże ci je osiągnąć. Tu nie ma drogi na skróty. Gdy czegoś pragniemy, musimy włożyć w to czas, energię i serce.

Jakie wyzwania stoją przed panią i marką DK? Jakie są dalsze plany na rozwój biznesu?

Nasza marka prężnie się rozwija. Zaczynamy pojawiać się na rynkach zagranicznych – w Niemczech i Australii. Uważamy, że luksus i wyjątkowość produktów DK podbije serca ludzi na całym świecie. Na razie skupiamy się na projektach i nowej kolekcji, mamy także zamiar zorganizować nowy pokaz mody. Szczegóły wkrótce.

Salony marki DK

DK
ul. Gdańska 51, 85-005 Bydgoszcz
pn-pt: 10:00-18:00 sb: 10:00-14:00

D&R Mishell
ul. Gdańska 61, 85-005 Bydgoszcz
pn-pt: 10:00-18:00 sb: 10:00-14:00

Kontakt

+48 505 154 326
salon@dkuznicka.pl
www.dkuznicka.pl
instagrama: @dorota_kuznicka
facebook: salon obuwniczy DK by Dorota Kuźnicka Bydgoszcz

Fotografie użyczone nam do publikacji przez Dorotę Kuźnicką.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.