Menu

Nissan Qashqai z jeszcze lepszymi silnikami!

Blisko 10 lat temu Nissan Qashqai zapoczątkował erę crossoverów, całkowicie zmieniając obraz motoryzacyjnego świata. Od tego czasu, pomimo pojawienia się na rynku wielu konkurentów, cały czas zajmuje czołowe miejsce w rankingach sprzedaży. Nie byłoby to możliwe bez nieustannego dostosowywania się do zmieniających się wymagań klientów. Elementem tych działań jest modyfikacja gamy silnikowej, której pierwszym etapem jest wprowadzenie nowych benzynowych jednostek napędowych o pojemności 1,3 litra.

W wyniku zmian jednostki napędowe 1,2 l oraz 1,6 l zostały zastąpione przez silnik o pojemności 1,3 litra. Opracowany w ramach Sojuszu Renault-Nissan-Mitsubishi we współpracy z koncernem Daimler silnik w zależności od wybranej wersji oferuje moc 140 lub 160 koni mechanicznych. Dodatkowo w mocniejszej wersji klienci będą mogli po raz wybrać na dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów (DCT), która po raz pierwszy trafiła do oferty modelowej Nissana Qashqai.

„Wprowadzane zmiany są efektem dostosowywania się Nissana do wymagań współczesnych kierowców. Coraz częściej klienci, zarówno indywidualni, jak i flotowi, decydują się na zakup pojazdów z silnikiem benzynowych, oczekując jednocześnie wysokich osiągów oraz niskiego spalania. Nie mamy wątpliwości, że nowe jednostki napędowe jeszcze bardziej umocnią wiodącą pozycję modelu na polskim rynku” – powiedział Robert Prusiński, dyrektor polskiego oddziału Nissan Sales Central & Eastern Europe.

Udoskonalona gama napędów benzynowych jest nie tylko wyjątkowo ekonomiczna, ale także wyróżnia się niskim poziomem emisji CO2 oraz wyznacza nowe standardy pod względem wrażeń z jazdy Nissanem Qashqai. Klienci zauważą poprawę elastyczności i dynamiki dzięki większej mocy i wyższemu momentowi obrotowemu. Dodatkowo z 20 000 do 30 000 kilometrów wydłużone zostały okresy pomiędzy przeglądami.

NissanConnect w nowej odsłonie

Równolegle do zmian w gamie silnikowej Nissan zaprezentował odświeżoną wersję systemu multimedialnego NissanConnect. Najważniejsza zmianą w nowym systemie jest zastosowanie map w oparciu o produkty firmy TomTom, jednego z najbardziej doświadczonych dostawców tego typu rozwiązań na świecie. Oprócz aktualnych danych dotyczących sieci drogowej w Europie, system wyposażony został w opcję bezprzewodowej aktualizacji map oraz bardzo praktyczną komunikację aktualnych informacji o ruchu na drogach.

Nie są to jednak jedyne modyfikacje, które zostały wprowadzone przez japoński koncern. 7‑calowy ekran systemu jest znacznie bardziej przyjazny i prosty w obsłudze, między innymi dzięki wprowadzaniu funkcji multidotyku oraz opcji personalizacji menu. Klienci będą mogli korzystać także z funkcji rozpoznawania mowy dla języka polskiego, która umożliwia m.in. czytanie wiadomości tekstowych, lub aplikacji umożliwiającej zdalne wgrania miejsca docelowego do systemu nawigacji pojazdu.

Osoby, którym zdarza się zapomnieć gdzie zaparkowały samochód, bez wątpienia docenią funkcję Find My Car umożliwiającą znalezienie auta za pośrednictwem wskazówek wyświetlanych na telefonie. System obsługuję także łączność z aplikacjami Apple CarPlay lub Android Auto.

Wprowadzone zmiany przekładają się nie tylko na jeszcze lepsze wrażenia z codziennego użytkowania Nissana Qashqai, ale również poprawiają poziom bezpieczeństwa. Większa intuicyjność systemu multimedialnego oraz wsparcie systemu rozpoznawania mowy sprawiają, że kierowcy nie będą już musieli odrywać wzroku od drogi, aby np. znaleźć ulubiony utwór muzyczny.

Innowacyjne rozwiązania w korzystnej cenie

Ceny Nissana Qashqai w wersji Visia z silnikiem 1,3 l o mocy 140 KM rozpoczynają się od 84 490 złotych. W ramach tej kwoty klienci otrzymują m.in. inteligentny system wspomagania hamowania, 6 poduszek powietrznych, klimatyzację, system audio z 4 głośnikami, elektrycznie regulowane szyby i lusterka.

W ramach wersji Acenta, wycenionej na 94 390 zł, kierowcy będą mogli skorzystać z nowej generacji systemu audio z 7” ekranem dotykowym oraz łącznością z aplikacjami Apple Car Play czy Android Auto, dwustrefowej klimatyzacji automatycznej, a także Pakietu Bezpieczeństwa, obejmującego takie rozwiązania, jak przednie i tylne czujniki parkowania oraz inteligentny system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Wersja N-Connecta (od 104 990 zł) wyróżnia się 18-calowymi felgami ze stopów metali lekkich, przyciemnianymi szybami tylnymi oraz relingami dachowymi. W standardzie oferuje także Pakiet Technologii, dzięki któremu kierowcy będą mogli skorzystać z rozszerzonych możliwości nowego systemu nawigacji NissanConnect, takich jak aktualizowanych na bieżąco informacji o ruchu drogowym przygotowywanych przez firmę TomTom.

Klienci, którzy zdecydują się na wersję Tekna (od 114 190 zł), otrzymają w standardzie m.in. adaptacyjne reflektory przednie w technologii Full LED, panoramiczne okno dachowe czy 19‑calowe felgi ze stopów metali lekkich.

Najwyższa wersja wyposażenia, Tekna+, której ceny rozpoczynają się od 125 790 zł, poza wszystkimi już wymienionymi technologiami oferuje w standardzie m.in. system audio Premium BOSE, tapicerkę skórzaną Nappa oraz elektrycznie regulowane fotele przednie z systemem pamięci dla fotela kierowcy.

AS/Nissan

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.