Menu

Nissan Qashqai N-Tec 1.5 dCi DCT – Zaawansowany technologicznie crossover

Ubiegły rok był kolejnym, kiedy Nissan Qashqai plasował się wśród bestsellerów sprzedaży w Europie. Trudno nie zwrócić uwagi na stylowego łobuza, który świetnie porusza się w miejskich zaułkach.

Red. Barbara Jończyk

Jazda

Jazda poliftowym japońskim SUV-em Nissan Qashqai z jednostką wysokoprężną 1.5 DCI o mocy 115 KM  z automatem DCT w wersji TEC zupełnie mnie zaskoczyła. W zasadzie nie miałam się do czego przyczepić. W aucie ważącym przeszło 1400 kg pierwsza setka była osiągalna w 12,4 sekundy. Może wydawać się niektórym, że to zbyt długo, ale jazda testowanym autem nie zachęcała wcale do sportowej jazdy. Nisan Qashqai to typowy miejski samochód, którego rolą jest dawanie przede wszystkim wygody w podróżowaniu. Możemy pochwalić go za dobrą przyczepność również na zakrętach oraz systemy wspomagania kierownicy w tym pilota i asystenta utrzymywania pasa ruchu.

Wyposażenie

Testowany model w wersji N-Tec ma już w swoim pakiecie np. 19 calowe felgi, reflektory Full LED ProPILOT’a/Drive Assist, pakietu Dynamic, alcantary. Mamy również pakiet technologii, w którym są m.in. nawigacja, DAB+, antena w kształcie płetwy rekina, przyciemniane szyby, adaptacyjne światła czy czujniki parkowania. Dodatkowo zapłacić musimy za pakiet zimowy tj. podgrzewane przednie siedzenia i podgrzewaną przednią szybę. Ta przyjemność kosztuje 1550 zł. My mogliśmy cieszyć się tym wariantem  w naszym testowanym aucie jak również szklanym dachem, który jest w pakiecie stylowym i kosztuje dodatkowo 4 tys zł.

Spalanie

Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosiło  7,6 l/100 km. W normalnym trybie przy spokojnej jeździe w “Eco” osiągnęłam wynik 6,1 l/100 km. W mieście pomiar nie przewyższył 6,7 l/100 km. Także całkiem dobry wynik. Bak o pojemności 55 litrów powinien wystarczyć na 1000 km.

Ile kosztuje?

Wartość naszego testowanego Nissan Qashqai N-Tec z sinikiem 1.5 dCi 115 KM i automatyczną przekładnią DCT oscyluje na poziomie 122 929 złotych. Wydaje się, że to rozsądna cena, choć dla niektórych może być  nieco wygórowana. Warto dodać, że N-TEC z automatem ale bez dodatków kosztuje już  ponad 120 tys. złotych. Ale gdy wybierzemy 6-biegowy manual i benzynową jednostkę, jego koszt zaczyna się już  od 108 tys. złotych.

Podsumowanie

Nissan Qashqai 1.5 dCi 150 KM z DCT może nas zadowolić pod kątem ekonomii. Zadbano przede wszystkim o to, abyśmy mogli pokonać duży dystans, nie nadwyrężając naszego budżetu. Jak na auto klasy średniej trudno oczekiwać więcej. No jedynie moc mogłaby być większa.  Multimedia Nissan N-Tec 1.5 choć może nienajlepsze, ale praktyczności odmówić im nie można. Na wyposażenie też nie możemy narzekać, które w tej wersji testowanego Nissana było naprawdę bogate i może zadowolić nie jednego kierowcę.

Zdjęcia : materiał prasowy Nissan

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.