Menu
Lalka też Człowiek, czyli XII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych (7 – 15 października)

Lalka też Człowiek, czyli teatr lalkowy dla dorosłych…

Lalka też Człowiek, czyli XIII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych (miejmy nadzieję, że jednak nie pechowy) rozpocznie się już najbliższą niedzielę i potrwa do 14 października. 

Teatr lalkowy kojarzy się pewnie większości z przedstawieniami dla dzieci i jeśli się na taki spektakl wybierzemy jako dorośli, to pewnie z dzieckiem/wnuczkiem (niepotrzebne skreślić) i będziemy nawet nieco zawstydzeni, jeśli nam się też spodoba. Ale są też spektakle dla dorosłych, a nawet tylko dla dorosłych. Festiwal odbywa się już od wielu lat, ale grono tych, którzy o tym wiedzą nie powiększa się znacząco. W ciasnych salkach ledwie mieszczą się ci, już o tym przekonani i będący jego fanami, jak ja. Festiwal bowiem od lat zmaga się z kłopotami lokalowymi. Zawsze może liczyć tylko na Instytut Teatralny na Jazdowie, poza tym lista zmienia się co roku, nieraz w całości. W zeszłym roku udało się namówić mieszczący się w Pałacu Kultury Teatr Lalka, prawdziwy teatr lalkowy, w tym roku już nie. Poza Instytutem Teatralnym uczestniczące w festiwalu trupy wystąpią w Teatrze SOHO w Soho Factory, Teatrze Druga Strefa na Magazynowej i scenie Teatru Tańca Zawirowania. Wszystkie występujące na festiwalu trupy to zawodowcy, nieraz weterani. Jak co roku nie zabraknie wśród nich zespołów z zagranicy. Festiwalowi towarzyszą pokazy filmów, które odbywać się będą w Kartonovni na Hożej, gdzie pokazywane będą filmy nagrodzone podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR 2018 oraz wystawa fotografii w Centrum Promocji Kultury ma Podskarbińskiej.

więcej: www.lalkatezczlowiek.eu

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod adresem rezerwacje@lalkatezczlowiek.eu. Jeśli się nie uda, można spróbować przyjść bez, bo zawsze ktoś się wykruszy i nie przyjdzie. Z tego samego powodu, jeśli zdobędziemy wejściówkę, to lepiej się nie spóźniać, bo możemy pocałować klamkę.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.