Menu
Zaproszenie do udziału w V Mazowieckim Konkursie Nalewek, pod honorowym patronatem Klubu Integracji Europejskiej i patronatem medialnym magazynu

KONKURS NALEWEK, patronat medialny

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich miłośników nalewek i to zarówno tych, którzy chcą wystartować w konkursie, jak i kibiców. Imprezę zakończy biesiada. Cena dla uczestników konkursu, jak i tych, którzy wezmą udział jedynie w biesiadzie, jest jednakowa. Podczas gdy obradować będzie jury, przewidziano pokaz fajerwerków bojowych, czyli artylerii rakietowej. Specjalistą od niej był Józef Bem, a posłużyła do odparcia szarży kawalerii rosyjskiej pod Grochowem podczas powstania listopadowego.

 

O tym wszystkim dowiecie się zresztą podczas wykładu towarzyszącego pokazowi. Z tymi fajerwerkami wcale nie przesadzam (widziałem podczas rekonstrukcji wspomnianej wyżej bitwy pod Grochowem), zresztą w artylerii był nawet stopień feuerwerkera (ponad kanonierem i bombardierem), dziś spolszczony na ogniomistrza. Ale oczywiście najważniejsze będą nalewki i uczta zorganizowana w Dworze Strzyżew, pieczołowicie odrestaurowanym barokowym polskim dworze z XVIII wieku. Nie napiszę, że zapraszamy z całymi rodzinami, bo dzieci akurat musza zostać w domu, nawet, jeśli będą się zarzekać, że chodzi im o fajerwerki. Zastosowanie ma tu bowiem ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu narkomanii. Wziąć więc udział mogą tylko osoby pełnoletnie.

 

Swoim honorowym patronatem objął konkurs Klub Integracji Europejskiej.

 

dowiedz się więcej

 

Rafał Korzeniewski 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.