Menu
KOBIETY, które mnie uwiodły

KOBIETY, które mnie uwiodły

Na początku na fotografiach uwieczniał emocje swojej żony. Później zainteresowały go inne kobiety, macierzyństwo, dzieci, aż zafascynowała go nagość. Michał Czajka opowiada nam o swojej pasji, która stała się jego sposobem na życie.

Rozmawia NINA ALT

Każda kobieta jest piękna, trzeba tylko to uchwycić w odpowiednim momencie

Dawno u Ciebie nie byłam. Tymczasem same zmiany – nowe studio, nowe miejsce… Nowe wyzwania?
– Rzeczywiście, wygląda na to, że same nowości (śmiech). Ale pasja została ta sama. Tylko swoje atelier fotograficzne przeniosłem na Lubelską, do obiektu, który nazywa się Artystyczna Skaryszewska.
Fotografowałeś kobiety, przyszłe matki, dzieci. Teraz zabrałeś się za akty?
– Tak naprawdę to wciąż pokazywanie piękna. Tym razem piękna ludzkiego ciała. Uznałem, że akty, zarówno kobiece, jak i męskie, to będzie kontynuacja tego, co robiłem dotychczas.
Kiedy postanowiłeś: „Zostanę fotografem”?
– Zawsze interesowałem się fotografią. Już jako dziecko lubiłem robić zdjęcia. Pamiętam mój pierwszy aparat olympus zarowno cyfrowy jak i analogowy. Ale na poważnie zacząłem myśleć o fotografii, gdy robiłem zdjęcia mojej żonie. Jest nie tylko piękna, ale też niezwykle fotogeniczna. Tak powstał cykl „Kobieta mojego życia”.
Masz ulubione jej zdjęcie, do którego często wracasz myślami?
– Każde zdjęcie to inna historia, inna namiętność i każde przywołuje niezapomniane emocje i wspomnienia.
Niewątpliwie widać na nich te emocje, ale skąd pomysł fotografowania innych kobiet?
– Chcę pokazywać inne kobiety, żeby ich mężczyźni mogli być dumni ze swoich ukochanych. Każda kobieta jest przecież piękna, tylko trzeba to uchwycić w odpowiednim momencie. Dlatego też kolejny cykl moich zdjęć nazwałem „Kobieta jako obiekt pożądania”.


Żona nie jest zazdrosna, gdy fotografujesz nagie kobiety?
– Zawsze wspiera mnie w tym co robię. Jest dla mnie najpiękniejszą kobietą na świecie i nie ma powodów czuć się zazdrosna.
Fotografujesz też matki i ich dzieci…

– Lubię uwieczniać na zdjęciach chwile szczęścia, a rodziny z dziećmi na pewno do takich należą.
Czyli można umówić się z Tobą na sesję?
– Zapraszam. Po to jestem.

Michał Czajka -  od 2004 zajmuje się fotografowaniem profesjonalnie. Lubi wyzwania, podpatrywanie ludzi, emocji, aranżacje sytuacji, w których może w obiektywie uchwycić momenty niepowtarzalne, na pozór głęboko ukryte. Studio fotograficzne Michał Czajka to miejsce, gdzie może powstać profesjonalne portfolio dla modelek, modeli, stylistek i wizażystów, a także indywidualna sesja zdjęciowa upamiętniająca ważny moment życia: oczekiwanie na dziecko, zaręczyny, debiut w dorosłość.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.