Menu
Gramy dla Europy!

Już dziś Gramy dla Europy!

Już dziś Gramy dla Europy! Koncert na błoniach Stadionu Narodowego już choćby ze względu na listę tych, którzy na nim wystąpią zapowiada się ciekawie, jeśli nie arcyciekawie. Ale i okazja jest tego warta, równe piętnaście lat przynależności Polski do Unii Europejskiej, a wszystkie badania dowodzą, że nie ma w Europie kraju, w którym przynależność do Unii nie cieszyłaby większym poparciem i nie miała by ona mniej przeciwników. Występujący artyści wykonają przeboje z ostatnich piętnastu lat i to w nietypowych, nieznanych jak zapowiadają organizatorzy aranżacjach. To oczywiście pewne ryzyko, ale i szansa, że ten koncert zapamiętamy i będziemy mieli potem o czym opowiadać. Bogata, a nawet bardzo bogata ma być oprawa wizualna, mają być spektakularne wizualizacje i trójwymiarowe animacje, a także pokazy akrobacji powietrznej. A na koniec wielkie odliczanie, od 28 do 1 (bo póki co, Wielka Brytania jeszcze w Unii jeszcze jest) i każda liczba będzie wypowiadana w języku innego kraju Unii. I wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczestników koncertu będącej hymnem Unii „Ody di Radości”. Organizator, Narodowe Centrum Kultury, naprawdę się postarał. A i Unia też się dołożyła, jest on współfinansowany z Funduszu Spójności Europejskiej. I jak tu Unii nie kochać?

Najciekawsza część dzisiejszego koncertu Gramy dla Europy będzie od 20.30 transmitowana przez telewizyjną jedynkę, wejść będzie można już od 18.00, a pierwsze zespoły (tzw. suport) wejdą na scenę o 19.30.

więcej

Wstęp jest wolny, ale jeśli przyjedziemy samochodem, to za wjazd na podziemny parking pod stadionem zapłacimy 15 złotych (o 5 złotych mniej zapłacą motocykliści).

Rafał Korzeniewski

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.