Menu
Gospodarcze Otwarcie Roku 2018

Gospodarcze Otwarcie Roku 2018, polecamy

W tym roku odbędzie się w zupełnie nowej formule, a nawet w innym miejscu. W programie zawsze ważnym punktem, zwykle także najciekawszym, były prognozy dla gospodarki w rozpoczynającym się roku. Plus jakiś temat wiodący, w zeszłym roku była to właśnie uchwalona Konstytucja dla biznesu. W tym roku program skoncentruje się wokół jednej sprawy szczegółowej, rynku Venture Capital w Polsce. Zmieni się też miejsce, po raz pierwszy organizator, Krajowa Izba Gospodarcza, zrezygnuje z roli gospodarza, odbędzie się ono w otwartym w tym roku The Heart Warsaw w wieżowcu Warsaw Spire.

To miejsce, które deklaruje się jako miejsce spotkań korporacji, inwestorów i startupów. Dobór miejsca jest więc biorąc pod uwagę temat nieprzypadkowy. Lepsze też na pewno będą widoki z okna. Nie ma jednak pewności, czy wszystkim spodoba się zmiana formuły. Temat jest ważny z punktu widzenia naszej gospodarki. Fundusze venture capital, fundusze wysokiego ryzyka, odgrywają dużą role we wspieraniu innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych, które takim ryzykiem są zawsze obarczone. Ale w przypadku sukcesu mogą przynieść nawet wielokrotnie większe zyski. Z drugiej strony nie dla każdego interesujący, bo nie wszyscy chcą się angażować kapitałowo w takie przedsięwzięcia (jest to zawsze mniejszość), czy korzystać z ich wsparcia, co jest zresztą pojęciem tu dwuznacznym, fundusze te angażując się kapitałowo w różne przedsięwzięcia za cel mają bowiem w ostatecznym rozrachunku ich sprzedaż w przyszłości. Przyszłość firmy jako przedmiotu sprzedaży pewnie nie każdemu jej założycielowi się spodoba. Trzeba się pogodzić z tym, że celem jest tu zysk. Rola venture capital jest jednak na tyle ważna dla gospodarki, że znaczną część ich funduszy stanowi dziś wsparcie z funduszy rządowych.

Konferencję otworzy tradycyjnie Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, tym razem w towarzystwie szefów dwóch nowych resortów gospodarczych, Jadwigi Emilewicz, stojącej na czele ministerstwa przedsiębiorczości i technologii oraz Jerzego Kwiecińskiego, ministra inwestycji i rozwoju oraz dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Macieja Chorowskiego. Program konferencji znamy dopiero w zarysie, wiemy już jednak, że zamiast dyskusji o tym co przyniesie gospodarce nowy rok, mowa będzie o rynku Venture Capital w Polsce (nowy rok, nowe projekty, nowe wyzwania). Przewidziano też czas na prezentację tych funduszy. Ostatni punkt programu to networking i rozmowy w kuluarach.

program konferencji (projekt)

środa 21 lutego, godzina 9.30 – 17.00

siedziba The Heart Warsaw na 38 piętrze

Warsaw Spire przy placu Europejskim

gdzie to jest

Zgłaszając swój udział online, możemy wybrać, czy nie chcemy płacić (wtedy jednak organizator zastrzega sobie możliwość odrzucenia naszej kandydatury) lub decydujemy się zapłacić 199 złotych.

zgłoszenie udziału

 

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.