Menu
Rekiny Biznesu - laureaci z 2015 roku

Gala Rekinów Biznesu

patronat magazynu

Rozwijają polski rynek kapitałowy. Podnoszą jego prestiż, są magnesem dla inwestorów. To cechy, które powinny wyróżniać odbierających tę nagrodę podczas gali na Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie siedzibę ma też organizator, inwestorzy.tv, czyli giełdowa telewizja. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął nasz magazyn przedsiębiorcy@eu.

Tak, jak jest to zasadą podczas tego typu wydarzeń, znamy nominowanych do nagrody, ale nie znamy tych, którzy ją otrzymają, tego dowiemy się dopiero podczas gali. Zadecyduje o tym złożone z ekspertów rynku kapitałowego jury. Lista nominowanych jest jednak sama w sobie ciekawa. Do tytułu spółki roku w kategorii o kapitalizacji powyżej miliarda złotych obok pewniaków, KGHM czy PKN Orlen, znalazł się wcale nie tak oczywisty dla nieśledzących informacji z giełdy Kruk i właściciel sieci salonów z butami, który posługiwał się kiedyś sloganem cena czyni cuda. Jego skrót, czyli CCC, dalej stanowi nazwę firmy. Ale sama niska cena dziś nie wystarczy i slogan zniknął z ich salonów. I co nie powinno być żadnym zaskoczeniem, ale dla niektórych pewnie i tak będzie: CD Projekt, czyli producent gier komputerowych. Nominowany jest on też w kategorii spółki innowacyjnej (tu akurat nie sposób nie być innowacyjnym, albo jesteś, albo cię wcale nie ma), a także w kategorii eksportera roku. Kiedyś byliśmy dumnym eksporterem węgla i szynki w puszce, dziś eksportujemy gry komputerowe. I tak, jak kiedyś traktory z Ursusa. Dawne hale fabryczne w Warszawie są co prawda dziś rozbierane, mimo protestów konserwatora, ale firma (i to polska), która przejęła wraz z marką pałeczkę po dawnej fabryce ma się dobrze, a jej traktory z Lublina ruszyły na podbój Afryki. Jest też nominowana w kategorii spółki roku, ale wśród tych najmniejszych, o kapitalizacji do 250 milionów złotych. Tu też świat staje na głowie, dziś nie prężna firma przemysłu ciężkiego, a producent gier to wielki przemysł, przynajmniej w kategoriach giełdy.

Kto ostatecznie otrzyma nagrodę, o tym przekonamy się 29 marca podczas gali. I zdamy Wam relację!

więcej

Rafał Korzeniewski

Gala jest organizowana po raz drugi. Na zdjęciu laureaci poprzedniej edycji, zorganizowanej w 25 lecie giełdy, bo o czym warto pamiętać, giełda jest niemal rówieśniczką polskich przemian i jednym z istotnych jej motorów.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.