Menu

Elegancki i dynamiczny, zaawansowany technologicznie. Renault Megane zapada w pamięci.

red. Agnieszka Majcher

Nowy Renault Megane to z pewnością auto, które nie pozostaje wierne dotychczasowej stylizacji i unowocześnia swoją bryłę. Dynamiczna i elegancka linia podkreśla  nowoczesny i wyrafinowany design. Całość dopełniają też reflektory, które dzięki technologii Pure Vision, poprawiają komfort jazdy autem nocą, znacznie zwiększając zasięg i naszą widoczność. Linia świateł  standardowa w kształcie litery C, a dokładnie przód w charakterystycznym układzie świateł C-Shape. Także  sekwencyjne tylne kierunkowskazy, zmieniony dolny pas zderzaka, nowe obręcze kół oraz unikatowy kolor uzupełniają całość w bardzo spójny i przyjemny dla oka sposób.

Komfort ponad miarę

Wnętrze auta zostało wykończone bardzo dobrymi jakościowo materiałami, które porządnie spasowano i zmontowano, w kolorystyce przyjemnej dla oka, co na pewno będzie istotne przy dłuższej eksploatacji samochodu. Warto zauważyć, że pomimo swoich rozmiarów auto jest wygodne i przestronne. Rozstaw osi z pewnością zapewni pasażerom tylnej kanapy większą ilość miejsca na kolana niż wśród modeli aut konkurencyjnych marek.  W obecnej ofercie producent oferuje pięciodrzwiowy hatchback  aż w sześciu wersjach: Line, Zen, Intense, R.S. LINE, R. S., R. S. TROPHY. Cena wersji podstawowej to 76 000 zł., zaś wersja najdroższa to już wydatek zaczynający się od około 168 900 zł. Co do maksymalnej ceny, warto podkreślić, że Megane R.S. Trophy to samochód wybitnie sportowy o mocy 300 koni, który może konkurować z super-samochodami. To w zasadzie zupełnie inne auto niż standardowy Megane… Multimedialny ekran EASY LINK o przekątnej 9,3 cala z personalizowanym systemem MULTI-SENSE oraz cyfrowy zespół zegarów dopełnia szyku wnętrza.

Silnik

Kierując się chęcią zakupu, nie warto ulegać stereotypom. Silniki to sprawdzone jednostki, używanych części na rynku nie brakuje, a markowe zamienniki są łatwo dostępne i tanie. Dla mnie praca zawieszenia, pokonującego nierówności i zapewniającego dobre prowadzenie na zakrętach to z pewnością ogromna zaleta tego zwinnego auta. Testowany silnik TCe 140 FAP   w wersji automat  gwarantuje bardziej naturalne oraz dynamiczne przyśpieszenie.  Nie tylko mało pali (5l/100 km), ale i nie sprawia problemów, nawet podczas jazdy miejskiej. W palecie wersji silnikowych dosłownie każdy będzie  w stanie znaleźć coś dla siebie. Megane dostępny jest zarówno w wersji benzynowej jak  diesel. Wybór mamy także przy ustawieniach trybu samej jazdy. MySense, Eco, Comfort oraz Sport dostosowują parametry samochodu do panujących warunków drogowych oraz naszego nastroju.  Jedynym minusem jest fakt, że komfort jazdy na tylnej kanapie kończy się przy liczbie większej niż dwóch pasażerów. Pomimo tego uważam jednak, że Megane jest jednym z nielicznych aut, które nadal pozostaje jednym z nowocześniejszych, bezpieczniejszych oraz dobrze wyposażonych na rynku, dostępnym jednocześnie w rozsądnej cenie.

 

 

 

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.