Menu
2Dzień Darmowej Dostawy, w tym roku to 10 grudnia!

Dzień Darmowej Dostawy, w tym roku to 10 grudnia !

Dzień Darmowej Dostawy to dzień, w którym nie musimy w biorących udział w akcji sklepach internetowych płacić za przesyłkę dokonanych tam zakupów. Dostarczy ją nam kurier, poczta lub odbierzemy ją z coraz popularniejszych paczkomatów bądź w sklepie spożywczym pewnej sieci, który dzięki temu może pracować także w niedzielę. I tak, jak w przypadku wszystkich zakupów przez Internet mamy dwa tygodnie na zwrot, i możemy to zrobić bez podawania powodów. W przeciwieństwie do Czarnego Piątku czy Cyberponiedziałku, gdzie często niezbyt uczciwi sprzedawcy próbują nas naciągnąć, nie ma tu żadnego haczyka. W tym roku Dzień Darmowej Dostawy to 10 grudnia, później niż w poprzednich latach, wciąż jednak dość, by można było dokonać zakupu prezentów pod choinkę. Zdążymy.

Szczególnie kuszące jest to przy małych zamówieniach, gdzie ten koszt bywa znaczny w porównaniu do kosztu samego towaru. Tego dnia możemy sobie pozwolić na zakup różnych drobnostek, których inaczej by się przez Internet kupić nie opłacało. Przy dużych zakupach korzyść nie jest już duża lub nawet żadna, bo często sklepy internetowe w ogóle rezygnują wtedy z opłat za transport towaru. Oczywiście sklepy też się odrobinę zabezpieczają, byśmy nie robili tam zakupów za złotówkę i wprowadzając pewną minimalną kwotę, ale na ogół nie jest ona wysoka, na przykład 20 złotych.

Dla wielu z tych internetowych sklepów Dzień Darmowej Dostawy to jednak Dzień Dotkliwych Strat, chyba, że część strat zdołają jakoś przerzucić na firmy kurierskie bądź pocztę. W okresie przedświątecznym może to nie być jednak takie proste. Po co więc to robią? To forma promocji. Zamiast wysyłać darmowe próbki, dają klientowi możliwość samodzielnego dokonania wyboru i wypróbowania ich oferty. Być może następnym razem kupi więcej, bo wtedy będzie musiał już opłacić przesyłkę i weźmie to pod uwagę. To musi działać, skoro Dzień Darmowej Dostawy w tym roku zorganizowany będzie już po raz dwunasty. Popularność Dnia Darmowej Dostawy wydaje się jednak spadać, jeszcze niedawno liczba uczestniczących w akcji sklepów dochodziła do dwóch i pół tysiąca, w tym roku może nie przekroczyć tysiąca. Wciąż jednak mogą one zgłaszać swój udział, te niezbyt pomyślne prognozy nie muszą się więc sprawdzić.

Jak z tej okazji mamy skorzystać jako klienci? Jeśli już korzystamy ze sklepów internetowych, zapewne one same prześlą nam o tym informację. Ale nie musimy im być wierni o korzystając z okazji możemy spróbować skorzystać z usług ich konkurencji. A jeśli dotąd z usług sklepów internetowych nie korzystaliśmy (jest jeszcze ktoś taki?), możemy zrobić to po raz pierwszy bez większego ryzyka. Dwutygodniowy termin na zwrot towaru mamy i w tym wypadku. Pełną listę biorących udział w akcji sklepów internetowych znajdziemy na specjalnej, poświęconej jej stronie, gdzie jest także wyszukiwarka towarów, można więc poprzebierać i porównać różne oferty. Zakupów możemy dokonywać 10 grudnia przez cały dzień, do północy.

A jak prowadzimy sklep internetowy, wciąż możemy do tej akcji dołączyć! Czas nie ma na to zbyt wiele, bo zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 6 grudnia. Jest to jednak bardzo proste, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej akcji, odpowiednią zakładkę znajdziecie w górnym menu.

www.dziendarmowejdostawy.pl

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.