Menu
Dyplomatyczne Otwarcie Roku już w czwartek!

Dyplomatyczne Otwarcie Roku

Dyplomatyczne Otwarcie Roku już w czwartek. Poprzedzi o ponad tydzień Gospodarcze Otwarcie Roku. Oba mają tego samego organizatora, Krajową Izbę Gospodarczą. Dyplomatyczne Otwarcie Roku Krajowa Izba Gospodarcza organizuje już po raz szósty. Gośćmi honorowymi będą dyplomaci, ale nie spotkają się oni oczywiście tylko w swoim gronie. Będą też przedstawiciele administracji publicznej i samorządowej, polscy politycy, przedstawiciele izb gospodarczych i tzw. izb bilateralnych, wspierających rozwój stosunków gospodarczych Polski z innymi krajami. I last but not least, zaproszeni przedsiębiorcy. Bo celem, jak podkreślają organizatorzy, jest przede wszystkim promocja gospodarcza naszego kraju.

Swoim patronatem objęli je minister spraw zagranicznych, klimatu oraz funduszy i rozwoju regionalnego Tegoroczna edycja Dyplomatycznego Otwarcia Roku rozpoczyna zarazem obchody 30-lecia istnienia Krajowej Izby Gospodarczej.

Tak, jak w zeszłym roku odbędzie się ono w Centrum Olimpijskim PKOl, a organizatorzy spodziewają się kilkuset gości. Swój udział obok przedstawicieli kilku ministerstw, potwierdzili też liczni marszałkowie województw oraz prezydenci miast. Skoro mowa o samorządzie wojewódzkim, to swoje atuty zaprezentować mają województwa mazowieckie, podlaskie i podkarpackie. Będzie to też okazja do podsumowań skuteczności polskich firm w ich działaniach w skali wykraczającej poza granice Polski, skuteczności instytucji powołanych do ich wspierania w tych działaniach. I oczywiście zaprezentowania ich planów na ten rok. W ruch pójdą też na pewno wizytówki. No i będzie można wykazać się znajomości a języków obcych, z czym jest z roku na rok zdecydowanie lepiej. A do nas będzie należało przekazanie plotek i ploteczek, z tego co się wydarzy. Bo spotkanie, inaczej niż w przypadku Gospodarczego Otwarcia Roku, ma charakter zamknięty.

Dodajmy jeszcze, że tradycyjnie już objęliśmy Dyplomatyczne Otwarcie Roku naszym patronatem medialnym.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.