Menu
Dwa bezpłatne webinaria HKTDC dla importujących i eksportujących do Chin

Dwa bezpłatne webinaria

Dwa bezpłatne webinaria, to dla importerów po polsku, bo ich jest znacznie więcej. To dla eksporterów po angielsku. Organizatorem jest HKTDC, Hong Kong Trade Development Council, czyli Rada Rozwoju Handlu Hong Kong, wspomagająca działania tamtejszych przedsiębiorców i posiadająca 50 przedstawicielstw na świecie, w tym trzynaście na kontynencie (Hong Kong jest wyspą). W polskiej wersji Wikipedii przeczytamy tylko o 47 przedstawicielstwach zagranicą, w tym 13 w ChRL. Warto zwrócić uwagę nie tyle na różnice w ilości, która wymaga aktualizacji, co na niezręcznie użyte określenie zagranica, Hong Kong to dziś część Chin.

Pierwsze z tych webinariów, dla importerów, poświęcone będzie handlowi z Chinami w dobie pandemii która powróciła do nas na jesieni, drugie dla inwestorów adresowane jest do zainteresowanych z całej Europy Środkowo-Wschodniej i krajów bałtyckich i dlatego odbędzie się po angielsku. Przypomnijmy tu przy okazji, że angielski jest dalej obok chińskiego językiem urzędowym w Hong Kongu, stąd wiele umów z partnerami z Chin zawieranych jest właśnie tam, by uniknąć choćby problemów językowych przy ich interpretacji.

Handel z Chinami w dobie pandemii – Hongkong i nowe rozwiązania biznesowe online

(po polsku)

20 października (wtorek), godz. 10:00 – 11:00

link do rejestracji (aktywny do 18 X) → https://bit.ly/34v1fi5

program:

Hongkong AD 2020 – szanse i wyzwania z polskiej perspektywy – Aleksander Dańda, Konsul Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Hongkongu

Hongkong: możliwości biznesowe i instrumenty wsparcia online – Anna Dowgiałło, Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) Warsaw Consultant Office

Praktyczne aspekty bezpiecznego importu z Chin i Hongkongu – Piotr Canowiecki, ChinskiRaport.pl

Wirtualne targi – nowa rzeczywistość w handlu międzynarodowym – Przemysław Kowalczyk, LEDIN Sp. z o.o. Sp.K.

Online Business Opportunities for CEE and Baltic Countries via Hong Kong

(po angielsku)

28 października (środa), godz. 9:00 – 10:00

link do rejestracji (aktywny do 26 X) → https://bit.ly/3iEcqd8

program:

Opening Remarks – Winsome Chan, HKTDC Director Germany and Central Europe

Pre-Export Financing: The Missing Link in Trade Finance – Eric Wong, CEO and Chairman at TCG Capital

Crossborder Omni-Channel Supply Chain Innovation in the New Retail Era: Excellent Solution for Leading Brand in Baltic and CEE to win Business in the Emerging Market of China and South East Asia via Hong Kong in light of COVID-19′   -Terry Chan, Founder & Chairman at Hong Kong eCommerce Supply Chain Association (HKeCSC)

HKTDC virtual fairs experience – Anna Dowgiałło, HKTDC Warsaw Consultant Office

Oba seminaria odbędą się na popularnej bezpłatnej platformie Zoom.

red. Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.