Menu

Doświadczenie i indywidualne podejście do Klienta

Jesteśmy ekspertami w naszej branży. Wiedzę i doświadczenie łączymy z profesjonalizmem. Najlepsze rozwiązania dobieramy dla każdego Klienta indywidualnie, budując z nim trwałe relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Wszystkie nasze działania motywuje pasja do motoryzacji przekazywana z pokolenia na pokolenie, co znajduje odzwierciedlenie w jakości naszych usług – mówi Maciej Foczpański, Prezes Zarządu Grupy Krotoski

Rozmawia KRZYSZTOF JOŃCZYK

Grupa Krotoski, z Panem na czele Zarządu, opracowała i wdraża nowe strategie rozwoju. Jakie są ich główne elementy?

Przede wszystkim postawiliśmy na centralizację procesów w firmie i podejście globalne do kilku bardzo istotnych rozwiązań. Jestem przekonany, że wyniosą one naszą firmę na kolejny poziom. Centralizacja dotyczyć będzie przede wszystkim utworzenia profesjonalnego działu BDC (Business Development Center), którego podwaliny zostały stworzone w Łodzi. Obecnie dział jest rozszerzany, dostosowywany do pozostałych jednostek. Docelowo będzie tworzyć centralną komórkę skupiającą i zbierającą wszystkie połączenia i aktywności.

Nieocenionym elementem okazuje się również stworzenie komórki wewnętrznych szkoleń odpowiadających na potrzeby naszej firmy. Seminaria te uświadamiają pracownikom różnych szczebli, jak ważna jest realizacja strategii mających na celu rozwój organizacji. Tworząc kampanie marketingowe, staramy się wyprzedać trendy, być o krok przed konkurencją, kreować rozwiązania, które mają odpowiedzieć na potrzeby nieustannie ewoluującego rynku. Oczywiście klient był, jest i będzie najważniejszy, a właściwe zdiagnozowanie jego potrzeb podlega nieustającej aktualizacji.

Covid-19 wpłynął znacząco na działania polskich firm. Jak w tym trudnym momencie radzi sobie wasza firma?

Rzeczywiście Covid redefiniuje funkcjonowanie polskich i zagranicznych firm. Zarówno producentów, którzy mierzą się z problemami z produkcją samochodów poprzez zerwanie łańcuchów dostaw, podwyżki cen komponentów oraz malejący popyt na samochody, jak i na kształt działalności importerów i sieci dealerskiej. Natomiast kluczowi w działaniu każdego przedsiębiorstwa są ludzie, i to na nich postawiliśmy. Podjęliśmy bardzo trudną, a jednocześnie jedną słuszną decyzję – utrzymaliśmy etaty. Kosztowało mnie to dużo nerwów, wiele nieprzespanych nocy, czułem, że dźwigam na barkach ogromną odpowiedzialność za naszych pracowników, za ich rodziny, a jednocześnie na drugiej szali stało dobro firmy i jej przetrwanie. Dzisiaj czerpiemy z tego korzyści, bo jesteśmy przygotowani na procesy zachodzące na rynku. Nasi pracownicy czują się zmotywowani i wkładają wiele energii w budowanie sukcesu całej firmy. Chciałbym im za to serdecznie podziękować.

Mówiliśmy wcześniej o wyzwania stojących przed Zarządem. Czego możemy się spodziewać w 2021 roku? W jakim kierunku rozwinie się rynek, gdzie są szanse, a gdzie zagrożenia?

Zdecydowanie Pandemia Covid-19 w ogromnym stopniu determinuje sytuację gospodarczą w kraju, co z kolei odbija się na płynności przedsiębiorstw, preferencjach konsumenckich czy popycie. W kwestii szans i rozwoju rynku musimy postawić na część posprzedażową, na którą od dłuższego czasu kładziemy nacisk i którą rozbudowujemy. To istotny element dla każdego użytkownika samochodu. Należy zdecydowanie rozwijać się w tym kierunku. Rynek się rozrasta, a społeczeństwo ma coraz większe zaufanie do autoryzowanych serwisów. Jak rozwinie się rynek? To wielka niewiadoma, ciężko jest mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi, w dzisiejszych czasach sytuacja ulega dynamicznym zmianom.

Jaka jest pana życiowa maksyma?

Przede wszystkim trzeba patrzeć w przyszłość, bo życie teraźniejszością to jak spoglądanie za siebie.

Grupa Krotoski to największy polski autoryzowany dealer samochodów marki Volkswagen, Skoda, Audi oraz Porsche z ponad 30 letnim doświadczeniem, prowadzący działalność na terenie centralnej i południowej Polski. Jako eksperci branży motoryzacyjnej z sukcesem łączą wiedzę, doświadczenie i profesjonalizm, które procentują niesłabnącym uznaniem grona wiernych klientów. Salony należące do Grupy Krotoski zlokalizowane są w Łodzi, Warszawie, Wolicy i Nadarzynie k. Warszawy, oraz w Częstochowie. Dogodnie zlokalizowane oferują fachowe doradztwo przy zakupie samochodu i/lub części, a także naprawę i serwisowanie samochodów marek: Volkswagen, Skoda, Audi i Porsche. Bezkonkurencyjna kadra profesjonalistów, pasjonatów motoryzacji oraz doświadczonych fachowców gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług co znajduje odzwierciedlenie w stale rosnącej liczbie zadowolonych klientów.

Grupa Krotoski - www.krotoski.com

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.