Menu

Czwartkowe Forum SGH: Jak ratować MŚP przed gospodarczymi skutkami pandemii?

W czwartek, 19 listopada o godz. 14.00 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Czwartkowe Forum SGH, wspólnego projektu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Forum Ekonomicznego. W dyskusji udział wezmą Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, oraz prof. Jan Klimek, dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa SGH. 

Tematem kolejnego Czwartkowego Forum SGH będzie pytanie „Jak ratować MŚP przed gospodarczymi skutkami pandemii?”. Zwiększona niepewność i poczucie zagrożenia towarzyszą małym i średnim przedsiębiorcom od początku pandemii. Ograniczenie działalności gospodarczej
i wszystkie tego następstwa doprowadziły wielu przedsiębiorców na skraj bankructwa. Oprócz doraźnej pomocy, pozwalającej przetrwać najtrudniejszy okres zamknięcia, potrzebne są również inne formy pobudzania i wspierania małych i średnich przedsiębiorstw w powrocie na ścieżkę rozwoju.

  • Jak ratować przed upadkiem MŚP, które stanowią strategiczny sektor polskiej gospodarki?
  • Jakie piętno odcisnęła pandemia na MŚP, w tym przede wszystkim na zaangażowanych w handel i transport, najmocniej dotkniętych przez obecny kryzys?
  • Jakich zmian systemowych oczekują dziś przedsiębiorcy, aby móc dalej działać w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym?

W spotkaniu udział wezmą:

  • Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców,
  • Jan Klimek, dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa SGH.

Rozmowę poprowadzi dr Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 listopada o godz. 14.00, na kanale SGH w serwisie YouTube (https://www.youtube.com/user/sghbeep). Zapraszamy do śledzenia transmisji oraz zadawania pytań ekspertom.

Czwartkowe Forum SGH to cykl debat online na temat bieżących problemów gospodarczych  i społecznych w kraju i na świecie. Projekt ma służyć wsparciu praktyków życia gospodarczego  w podejmowaniu optymalnych decyzji biznesowych, poprzez dostarczanie analiz aktualnych trendów  i zjawisk oraz metod reagowania na nie. Do udziału w spotkaniach będziemy zapraszali ekspertów,  a skoncentrujemy się na takich tematach, jak innowacyjność, procesy migracyjne, energetyka odnawialna, systemy emerytalne, koniunktura gospodarcza, a także najpoważniejsze skutki pandemii COVID-19 na płaszczyźnie zdrowotnej, społecznej i gospodarczej.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.