Menu

REANAULT CAPTUR E-TECH Plug-in Hybrid – miejski SUV z napędem hybrydowym i możliwością ładowania

Renault Captur E-TECH Plug-in Hybrid śmiało można nazwać jednym z europejskich masowych bestsellerów. Wyróżniający się efektownym designem oraz wysokim komfortem jazdy. Jest idealnym połączeniem funkcjonalności i dbałości o aspekty wizualne. Przy regularnych doładowaniach nowy Captur pozwala na codzienną jazdę w trybie 100%  elektrycznym,  jednocześnie silnik spalinowy gwarantuje „spokojną głowę” podczas dalszych podróży.

Red. Małgorzata Romanowska

Wyjątkowa przyjemność z jazdy

          Renault Captur E-TECH Plug-in Hybrid jeździ dynamicznie zarówno w trybie hybrydowym, jak i elektrycznym. Napęd E-TECH daje możliwość wyboru technologii napędu dostosowanej do indywidualnych potrzeb – jazda na dłuższe trasy lub uniwersalny miejski styl.  Na układ napędowy składa się wolnossący silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra oraz dwa silniki elektryczne. Dzięki zastosowaniu skrzyni biegów bez klasycznego sprzęgła w połączeniu z silnikami elektrycznymi samochód rusza z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego, a gdy potrzebna jest większa ilość mocy, załącza się motor spalinowy. Takie rozwiązanie w znacznym stopniu redukuje spadek przyspieszenia podczas zmiany biegów, co przekłada się na większą wygodę jazdy i lepsze osiągi. Nowy Captur E-TECH Plug-in ma zasięg pozwalający na pokonanie około 50 km w trybie 100% elektrycznym z prędkością do 135 km/h. Renault Captur z napędem E-TECH Plug-in można podłączyć przewodem do ładowarki lub gniazdka, aby uzupełnić energię w akumulatorze – ze zwykłej domowej instalacji jest możliwość naładowania go „do pełna” w przeciągu nocy, bo czas ładowania nie przekracza 5 godzin. Podczas jazdy w trybie elektrycznym samochód jest bardzo cichy, choć podczas rozpędzania auta lub przy wyprzedzaniu silnik na wysokich obrotach wydaje długi i niezbyt przyjemny dźwięk. Dodatkowymi atutami jazdy w trybie elektrycznym jest fakt, iż nie emituje on szkodliwych substancji, nie generuje dużych kosztów eksploatacyjnych, a do tego jest bardzo dynamiczny. Zestaw akumulatorów stale jest ładowany podczas jazdy, właśnie po to, aby auto skutecznie poruszało się w trybie hybrydowym. Służy do tego przede wszystkim system odzyskiwania energii z hamowania. 

„Francuski szyk” w miejskich zaułkach

          Ten francuski przedstawiciel segmentu B jest liderem na rynku europejskim miejskich SUV-ów. Samochód ma długość 4,23 metra, dzięki czemu, w porównaniu do poprzednika,  część pasażerska staje się bardziej przestronna. W porównaniu do modelu benzynowego, zmianom uległa pojemność bagażnika, ze względu na konieczność wygospodarowania miejsca dla akumulatorów (zamiast 536 litrów wersja ładowania z gniazdka oferuje maksymalną pojemność 379 litrów). Tylnią kanapę można przesuwać, tym samym zmniejszając pojemność bagażnika do 265 litrów. Za kierownicą siedzi się bardzo wygodnie. Praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest duża ilość schowków oraz półek do przechowywania niezbędnych rzeczy i akcesoriów. Renault Captur E-TECH ma ciekawie wykończone i dopracowane wnętrze, które od razu mi się spodobało. Samochód posiada atrakcyjną stylistykę. Materiały wykończeniowe nie tylko ładnie wyglądają, ale są także miękkie i przyjemne w dotyku. Dobór kolorów, czyli czerń z kolorem pomarańczowym daje wysokie  poczucie estetyki. Nowy CAPTUR E-TECH został wyposażony w dwa wyświetlacze: cyfrowy wyświetlacz zegarów o przekątnej 10,25” oraz ekran systemu multimedialnego Renault Easy Link  o przekątnej nawet do 9,3”. Ten miejski SUV posiada świetne multimedia, które współpracują z systemami Apple Car Play i Android Auto. W samochodzie został zamontowany system nagłaśniający Bose o miłym dla ucha brzmieniu. Trudno nie docenić praktycznych dodatków. Z przodu znajdują się 2 gniazda USB, kolejne 2 z tyłu – aby każdy z pasażerów w komfortowy sposób mógł np. doładować swój smartfon.

Osiągi – oszczędność i dynamiczność

         Renault Captur E-Tech potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 10,1 sekundy czyli o pół sekundy wolniej niż model wyposażony w silnik benzynowy.  Zużycie paliwa przy jeździe 100 km/h wyniosło około 4,6 l/100 km, przy 140 km/h wartość ta wzrosła do 7,4 l/100 km.

Podsumowanie

          Renault Captur E-TECH Plug-in jest to typowo miejski SUV. Docenić go można przede wszystkim  za dość niskie spalanie w aglomeracjach, przy pokonywaniu codziennej trasy do i z pracy, tym bardziej, gdy mamy stały dostęp do gniazdka, dzięki któremu będziemy ładować akumulator. Olbrzymim atutem tego francuskiego przedstawiciela segmentu B jest zdecydowanie jego design oraz personalizacja wnętrza, najnowsze technologie z największym ekranem w swojej kategorii. Komfort i wygoda podczas jazdy jest olbrzymia. Na myśl przychodzą mi słowa włoskiego projektanta mody Giorgio Armaniego: „Podobnie jak przy ubraniach, nie ma nic bardziej kuszącego niż dobranie samochodu do osobowości człowieka”- nowy Renault Captur  jest samochodem idealnym dla mieszkańców dużych miast, gdzie ruch na ulicach jest znaczny i dość uciążliwy dla kierujących. Jednocześnie model Captur – poprzez swój wygląd i dbałość o wiele szczegółów  potwierdza  charakter prawdziwego SUV-a.

Cena samochodu zaczyna się na poziomie 129.400 PLN

 

Zdjęcia: materiał prasowy Renault 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.