Menu

Ceny nowego SUV-a PEUGEOT 3008

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu PEUGEOT zaprezentował swój nowy model 3008. Jest to SUV z segmentu C, kategorii, która obecnie przeżywa na całym świecie dynamiczną ekspansję. Model ten stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań i możliwości wyróżnienia się. Dysponuje mocnymi atutami – spektakularnym PEUGEOT i-Cockpit® najnowszej generacji, przykuwającym wzrok designem, zoptymalizowaną konstrukcją i zaawansowanym technologicznie wyposażeniem. Nowy SUV PEUGEOT 3008 ma ambicję zdobycia liczącej się pozycji na rynku. Jednocześnie staje się symbolem nowej gamy SUV-ów marki.

Już w chwili debiutu rynkowego nowy PEUGEOT 3008 zaproponuje wszystkim klientom prostą i przejrzystą gamę: trzy podstawowe wersje wyposażenia (Access, Active, Allure) oraz wersję GT.

Nowy PEUGEOT 3008 pojawia się w segmencie SUV-ów klasy C

Od kilku lat rynek SUV-ów przeżywa prawdziwą eksplozję i to we wszystkich segmentach. W Europie sprzedaż SUV-ów w segmencie C, coraz większym i kuszącym zróżnicowaną ofertą, wzrosła od debiutu rynkowego pierwszej generacji PEUGEOT 3008 w 2009 roku 2,5-krotnie.  Obecnie 10% wszystkich samochodów w Europie stanowią SUV-y z segmentu C.

SUV-y są symbolem nowoczesnego samochodu – prestiżowego i wyposażonego w zaawansowane technologie. Auta, które są źródłem emocji i przyjemności świetnie wpisują się w ducha naszych czasów i jednocześnie podkreślają status kierowcy. Stanowią nie tylko wyraz dążenia do podkreślenia swego osobistego stylu, ale także i osiągniętego sukcesu mierzonego zazdrosnym spojrzeniem innych ludzi, pozwalającym poczuć kierowcy swoją wartość. Wyrażają również pragnienie ucieczki od codzienności, a także nowych doświadczeń i są wyrazem marzeń o samochodzie, który umożliwia porzucenie utartych dróg!

Kierowcy oczekują dziś od samochodu zupełnie nowych, świeżych doznań z jazdy. Czas spędzony w samochodzie, który zbyt często jest postrzegany jako coś uciążliwego, ma nabrać nowej wartości dzięki emocjom, wyjątkowym doświadczeniom i możliwości dzielenia się nimi z innymi.

 

Interakcja z maszyną powinna być intuicyjna i oddziaływać na zmysły, tak jakby samochód rozumiał potrzeby użytkowników i umiał się do nich dostosować. Powinien również posiadać przyjemne wnętrze, zapewniające możliwości personalizacji, w którym można  wypocząć jak we własnym domu. Który z samochodów najlepiej spełnia te oczekiwania? Oczywiście SUV, czyli „Sport Utility Vehicle”, którego koncepcja już dawno wykroczyła poza to, co sugeruje jego nazwa.

 

Doskonale zrozumieli to wszyscy producenci, toteż obecna oferta jest wprost imponująca. Niestety rzadko kiedy rzeczywiste doznania za kierownicą SUV-a stają na wysokości oczekiwań klientów. Przed PEUGEOT stanęło więc duże wyzwanie: chodziło nie tylko o stworzenie samochodu zgodnego z kanonami obowiązującymi w tym segmencie, ale przede wszystkim o zaoferowanie auta spójnego, nowoczesnego, rasowego i inteligentnego.

 

Wprowadzając nowego PEUGEOT 3008, marka chce zdobyć mocną pozycję w segmencie C SUV-ów dzięki atrakcyjnemu i budzącemu pożądanie modelowi, będącemu doskonałym przykładem know-how marki, wpisującemu się w przyjętą strategię coraz bogatszego wyposażenia modeli. Konkretnym przejawem tej strategii jest wprowadzenie nowej generacji  PEUGEOT i-Cockpit® w standardowym wyposażeniu.

Imponujący styl wnętrza

Zajęcie miejsca w nowym SUV-ie PEUGEOT 3008 jest jak przeniesienie się do innego świata – zaskakującego, oryginalnego i robiącego wrażenie wysoką jakością. Nasz wzrok natychmiast przyciąga spektakularny kształt wręcz futurystycznej deski rozdzielczej. Najnowsza generacja PEUGEOT i-Cockpit® – nowatorskiego rozwiązania miejsca kierowcy, które stanowi przewrót w obowiązujących kanonach – jest niezwykle spójna stylistyczne i zaawansowana technologicznie. W proponowanym przez markę rozwiązaniu wszystko wydaje się być skupione na zapewnieniu kierowcy przyjemności i wysokiej koncentracji uwagi dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii.

 

Jeszcze bardziej kompaktowa kierownica została przeprojektowana i posiada obecnie dwa spłaszczenia zapewniające lepszy chwyt. Dzięki mniejszym wymiarom dodatkowo zwiększa pole widzenia i ilość miejsca na nogi kierowcy. Staranny dobór materiałów i precyzyjnie dopracowane detale – koło kierownicy pokryte skórą licową już od drugiego poziomu wyposażenia, chromowane wstawki, elementy o połysku fortepianowej czerni – składają się na wrażenie najwyższej jakości i stanowią o atrakcyjności wnętrza.

Duży, 8-calowy ekran dotykowy wygląda jak tablet umieszczony pośrodku deski rozdzielczej. Jest wyposażony w technologię pojemnościową, zapewniającą większą czułość i bardziej praktyczną w

obsłudze. Nie sposób pominąć sześciu eleganckich przełączników typu „toggle switch”, które zapewniają bezpośredni dostęp do najważniejszych funkcji związanych z komfortem: radia, klimatyzacji, nawigacji, ustawień pojazdu, telefonu i mobilnych aplikacji.

 

Dostępna w standardowym wyposażeniu tablica cyfrowych zegarów zwraca uwagę wysokiej rozdzielczości ekranem o przekątnej 12,3’’ i futurystycznym interfejsie. Kierowca może dowolnie zmieniać i personalizować jego ustawienia. Można na nim wyświetlić wszystkie informacje, jakie kierowca pragnie mieć bezpośrednio w swoim polu widzenia. Pięć trybów wyświetlania, które można zmienić za pomocą pokrętła w kierownicy, umożliwiają kierowcy dobranie odpowiadających mu ustawień. Może on skonfigurować, za pomocą ekranu dotykowego, najbardziej optymalny dla siebie tryb wyświetlania szeregu informacji: z nawigacji, systemów wspomagania prowadzenia, parametrów silnika, danych dotyczących jazdy, itd. Wszystkie konfiguracje zwracają uwagę świetną estetyką animacji i przejść obrazu, które stanowią prawdziwą ucztę dla oka.

 

Na tym nie koniec zmian w nowej generacji PEUGEOT i-Cockpit®. Emocje stanowią jedną z kluczowych wartości PEUGEOT, dlatego też nowy PEUGEOT i-Cockpit® pozwala na więcej oferując jeszcze mocniejsze doznania. Nowy SUV PEUGEOT 3008 dysponuje systemem zapewniającym wyjątkowe wrażenia z jazdy: i-Cockpit® Amplify. Oddziałuje on równocześnie na niemal wszystkie zmysły:

 • na wzrok poprzez sterowanie natężeniem oświetlenia i możliwość zmiany koloru ekranów,
 • na słuch poprzez odpowiedni dobór parametrów sygnałów dźwiękowych,
 • na dotyk poprzez wbudowaną w fotele funkcję masażu (do pięciu programów),
 • na węch poprzez rozpylanie zapachów.

 

Co więcej, podobnie jak w PEUGEOT 308, na wzrok, słuch i dotyk kierowcy może też oddziaływać  pakiet Sport.

Przed kierowcą otwiera się feeria doznań, dostarczająca mu znacznie intensywniejszych wrażeń za kierownicą. Pasażerowie mają do wyboru dwie aranżacje: „Boost” dla kierowców lubiących jazdę dynamiczną oraz „Relax” dla kierowców preferujących bardziej spokojny styl jazdy. Te dwa tryby są w pełni personalizowalne i pozwalają spotęgować przyjemne doznania kierowcy i pasażerów, tak by podróż stała się jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem.

Na wrażenie, jakie robi wnętrze, ma również wpływ jego bogactwo, które w istotny sposób przyczynia się do poczucia wysokiej jakości wykończenia i nowoczesności kabiny. Dobór materiałów

jest finezyjny, a ich wykończenie wręcz idealne. Projektanci wykorzystali skórę, detale z matowego chromu, liczne elementy dekoracyjne o fakturze karbonu lub tkanin. Płaty drzwi, dach, słupki,

a nawet nietypowe jak na samochód powierzchnie, takie jak listwa w desce rozdzielczej, są pokryte tekstyliami przypominającymi luksusowe tkaniny do domu, dającymi efekt ciepła i nowoczesności.

Oryginalna stylistyka nadwozia

Stylistyka nadwozia nowego PEUGEOT 3008 jest unikalna na rynku. Linia auta jest niezwykle udana, jakość konstrukcji podnosi jego atrakcyjność, a zaawansowane technologie pokładowe obiecują niezapomniane wrażenia.

Już na pierwszy rzut oka nowy PEUGEOT 3008 zaskakuje siłą wyrazu. Z miejsca jasne jest, że mamy do czynienia z SUV-em. Nowy model marki posiada wszystkie elementy tego typu aut:

 • pionowy przód,
 • długą, poziomą maskę,
 • wysoką linię szyb,
 • poszerzone nadwozie (dolne osłony zderzaków, nakładki ochronne na nadkola i progi),
 • duże koła,
 • zwiększony prześwit,
 • wyprofilowane relingi dachowe.

 

Dla nowego SUV-a PEUGEOT 3008 to jeszcze za mało. Nadaje sens tym elementom stylistycznym dodając do nich emocje, spójne z linią samochodu. Auto emanuje harmonią i idealnymi proporcjami. Fascynuje swoją niepowtarzalną stylistyką, będącą owocem nieskrępowanej kreatywności projektantów.

 

Pionowy przód samochodu budzi wrażenie mocy, czy wręcz zwierzęcej agresywności. Linia nadwozia jest czysta i dynamiczna. Wzrok przyciąga imponujący grill z chromowanymi, wyprofilowanymi listwami. Pośrodku króluje dumnie logo lwa o harmonijnych proporcjach. Subtelne halogenowe reflektory dają efekt przenikliwego „kociego spojrzenia”. W opcji ze światłami Full LED nabiera ono jeszcze ostrości. Liczne wloty powietrza zwracają uwagę swoją wielkością. Przód auta dobitnie świadczy o pewności siebie jego właściciela i dumie z przynależności do marki. To prawdziwy PEUGEOT!

 

Długa, pozioma, wyprofilowana maska podkreśla solidność całej konstrukcji. Za osią kół przednich przechodzi w dość pionową przednią szybę. Z boku linię świateł przedłuża chromowana wstawka. To nawiązanie do modelu koncepcyjnego PEUGEOT HX1 potęguje dynamikę samochodu i podkreśla jego prestiżowy charakter i nowoczesność.

 

Dolna linia szyb jest poprowadzona dość wysoko. Stosunek powierzchni karoserii do szyb zdecydowanie rośnie, ale elegancko poprowadzona, płynna linia dodaje sylwetce lekkości. Górna linia maski przechodzi w wyprofilowanie boku nadwozia przebiegające przez klamki i wydłużające

optycznie samochód, a także podkreślające jego finezję i styl. Dzięki swoim proporcjom ten świetnie zaprojektowany samochód wygląda na mniej masywny i niższy niż większość modeli konkurencji. W jaki sposób stylistom PEUGEOT udało się zaprojektować tak spektakularne auto? Częściowo dzięki możliwości zamówienia w opcji – już od drugiego poziomu wyposażenia – dachu w czarnym błyszczącym kolorze, podkreślonego montowaną seryjnie listwą ze stali nierdzewnej sięgającą aż do tylnego spojlera. Dach „Black Diamond” stanowi ważny element stylistyki auta. Dodaje mu osobowości, dynamiki, nowoczesności i świadczy o wysokiej klasie tego modelu.

Osłony wokół nadwozia, duże koła, relingi dachowe – cały samochód stanowi umiejętne połączenie wyrafinowania z charakterem. Efekt pracy i kreatywności stylistów jest niezwykle nowoczesny, wręcz futurystyczny, a jednocześnie unika pułapki pompatycznego i przeładowanego stylu.

 

Zaskoczeniem jest również linia tyłu, bardzo nowoczesna i wyrazista. Pod pochyłą tylną szybą widać poziomy pas w kolorze fortepianowej czerni z opalizującymi światłami LED. Nie mogło oczywiście zabraknąć w nich śladu pazurów, które z daleka, zarówno w dzień jak i w nocy, stanowią znak rozpoznawczy wszystkich modeli PEUGEOT.

 

Niezależnie od tego, pod jakim kątem patrzymy po raz pierwszy na nowego SUV-a PEUGEOT 3008, uderzające jest wrażenie niezwykle wysokiej jakości wykonania i wykończenia. Przyczynia się do tego wiele elementów: precyzyjne spasowanie, dobrze wyważone chromowane akcenty rozmieszczone wokół całego nadwozia, dwukolorowy lakier, itd. Samochód jest piękny, przemyślany i ma klasę. To jeden z najlepiej wyglądających SUV-ów na rynku.

Pełnia radości z jazdy…

Jeśli chodzi o przyjemność jazdy PEUGEOT ma ugruntowaną, świetną opinię. Specjaliści marki koncentrują swoje wysiłki na dopracowaniu ustawień, aby za każdym razem uzyskać samochód przebijający przyjemnością prowadzenia inne i to niezależnie od segmentu. W przypadku SUV-a nie jest to łatwe wyzwanie ze względu na zwiększony prześwit, wysoko umieszczone miejsce kierowcy czy środek ciężkości. W tej kategorii często stawia się na styl kosztem przyjemności jazdy.

W tym przypadku jednak, już od pierwszych chwil za kierownicą, działa magia tego samochodu. Idealne zachowanie na drodze, precyzyjny układ kierowniczy, wyczucie drogi, poczucie dynamiki i bezpieczeństwa, to wszystko jest w PEUGEOT 3008 po prostu oczywiste. Czy to czary? Z pewnością nie. Jest to efekt pracy, wieloletniego doświadczenia, ale także najnowszych  technologii.

 

Dzięki nowej platformie EMP2 i jej uznanym atutom pod względem dynamiki jazdy nowy PEUGEOT 3008 zapewnia świetne połączenie komfortu i zachowania na drodze, absolutnie wyjątkowego

 

w tym segmencie. Układ jezdny został dostosowany do poszczególnych silników, aby uzyskać wyczucie drogi godne renomy marki. Nowa platforma pozwoliła także obniżyć masę samochodu z korzyścią dla zużycia paliwa, bezpieczeństwa biernego i osiągów.

 

Nowy PEUGEOT 3008 to prawdziwy SUV, ale przede wszystkim – prawdziwy PEUGEOT! Jak każdy prawdziwy SUV, potrafi porzucić utarte szklaki, w szczególności dzięki systemowi Advanced Grip Control. Zapewnia on lepszy napęd i obejmuje następujące funkcje:

 • zoptymalizowany system zapobiegania poślizgowi z pięcioma trybami pracy (ESP standard, Śnieg, Off-Road, Piasek i ESP OFF) sterowany za pomocą pokrętła umieszczonego na środkowej konsoli,
 • specjalne opony 18’’ M+S (Mud & Snow) ,
 • system wspomagania zjazdu ze wzniesienia (HADC) – nowa funkcja ułatwiająca bezpieczny zjazd dzięki pełnej kontroli nad samochodem i torem jazdy po zboczach o dużym nachyleniu. Ten innowacyjny system utrzymuje bardzo niską prędkość samochodu (3 km/h), zapewniając kontrolę nad autem i bezpieczeństwo w stresujących sytuacjach. Funkcję można aktywować za pomocą przycisku na środkowej konsoli.

 

Kierowcy i pasażerom pozostaje tylko cieszyć się drogą! Nawet codzienne, krótkie trasy mogą przynieść pasjonujące odkrycia. Nowy PEUGEOT to prawdziwe zaproszenie do podróży w luksusowych warunkach dzięki doskonałemu wyciszeniu kabiny i bogatemu wyposażeniu podnoszącemu komfort, w większości przypadków znacznie wychodzącemu poza rynkowy standard:

 • wyprofilowane przednie siedzenia z dostępnym w opcji systemem 8-punktowego masażu pneumatycznego,
 • duży panoramiczny otwierany dach, wyposażony w roletę i listwy świetlne,
 • system Hi-Fi Premium FOCAL®, dzieło renomowanej francuskiej marki.

 

 

Konstrukcja zwiększająca możliwości samochodu

 

Inteligentna koncepcja nie ogranicza się do zapewnienia pasażerom najlepszych, dostępnych na rynku elementów wyposażenia zwiększających poziom komfortu i bezpieczeństwa. Nowy PEUGEOT 3008 oferuje swoim pasażerom niezapomniane wspólne chwile w podróży, wykazując się tu niespotykaną wszechstronnością. Jego niezwykłe możliwości konfiguracji wnętrza i świetnie przemyślana funkcjonalność pozwalają wyjść naprzeciw wszystkim oczekiwaniom i sprostać wszystkim sytuacjom. Musisz przewieźć nietypowy ładunek? Składana tylna kanapa 2/3-1/3 „Magic Flat” zapewnia całkowicie płaską podłogę.  Chciałbyś ułatwić sobie załadunek? Umieścić bagaże oddzielając je od siebie? Nowatorska 2-poziomowa podłoga bagażnika z funkcją wysuwania pozwala bez wysiłku zoptymalizować przestrzeń bagażową a nawet usiąść na niej bez ryzyka ubrudzenia się. Masz do przewiezienia wyjątkowo długi przedmiot? Po złożeniu oparcia siedzenia pasażera z przodu uzyskujemy długość załadunku sięgającą 3 m. A środkowy podłokietnik tylnej kanapy posiada we wszystkich wersjach auta klapę na narty. To pomysłowe rozwiązanie może być uzupełnione o funkcję bezdotykowego otwierania klapy bagażnika, umożliwiającą otwarcie lub zamknięcie automatycznej klapy jednym ruchem stopy pod tylnym zderzakiem. Krótko mówiąc, pomysłowość nowego PEUGEOT 3008 stwarza możliwość dowolnej konfiguracji!

 

Gama mocnych i oszczędnych silników!

 

Prace nad zbudowaniem optymalnej konstrukcji samochodu oraz zmniejszeniem jego masy stanowią istotny element w stałym dążeniu do ograniczenia zużycia paliwa i emisji CO2. Jednakże nie jest to jedyny ważny czynnik. Aerodynamiczna linia i optymalne dobranie wymiarów zewnętrznych pojazdu pozwoliły na uzyskanie doskonałego współczynnika SCx 0,76 m2( w najlepszych pod tym względem wersjach). Również zastosowanie opon o wyjątkowo niskich oporach toczenia w rozmiarze 17” i 18”, czy też 19” o obniżonym profilu (205 55 R19) przyczyniło się do wysokich osiągów PEUGEOT 3008.

 

Ponadto zarówno w wersji benzynowej jak i wysokoprężnej, nowy SUV PEUGEOT 3008 oferowany na rynkach europejskich jest wyposażony w mocne, a zarazem wyjątkowo oszczędne silniki spełniające normę Euro6.1.

W gamie silników benzynowych wszystkie oferowane jednostki są „Best in class” w swoich kategoriach mocy! Emisja silnika 1,2 PureTech 130 KM S&S zaczyna się od 117 g CO2/ km, podczas gdy 1,6 THP 165 KM S&S EAT6 emituje jedynie 129 g CO2/km. Polska gama obejmuje 3 propozycje:

 • 1,2 PureTech 130 KM S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach
 • 1,2 PureTech 130 KM S&S EAT6
 • 1,6 THP 165 KM S&S EAT6

 

W przypadku silników wysokoprężnych technologia BlueHDi pozwala na utrzymanie niskiej emisji wszystkich jednostek napędowych w zakresie od 104 do 121 g CO2 /km przy mocach wynoszących 120 i 150 KM. Wersja silnikowa 2,0 BlueHDi o mocy 180 KM również należy do najlepszych na rynku ( 124 g CO2 /km):

 • 1,6 BlueHDi 120 KM S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach,
 • 1,6 BlueHDi 120 KM S&S EAT6,
 • 2,0 BlueHDi 150 KM S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach,
 • 2,0 BlueHDi 180 KM S&S EAT6.

Możesz wszędzie dojechać – innowacja na rynku!

 

W czasach, gdy wjazd do centrów miast staje się coraz bardziej ograniczony, PEUGEOT dostarcza nowatorskie rozwiązania zwiększające możliwości dojazdu. Jest nadal jedyną marką oferującą pojazdy dwu, trzy lub czterokołowe i korzysta z wprowadzenia na rynek nowego PEUGEOT 3008, by zaproponować klientom nowy indywidualny środek transportu:

 • Hulajnoga składana ze wspomagającym napędem elektrycznym (e-Kick) by MICRO,
 • Rower składany ze wspomagającym napędem elektrycznym (e-Bike) by PEUGEOT.

 

Ta jedyna w swoim rodzaju oferta skierowana jest do klientów poszukujących możliwości dojazdu będących uzupełnieniem dla samochodu i pozwalających na łatwe pokonywanie ostatniego etapu trasy do miejsca docelowego. Codzienne życie mieszkańca miasta ulega zmianie: koniec z ograniczeniami! Niech żyje wolność!

„Stacje dokujące” w bagażniku PEUGEOT 3008 to nie tylko idealne umiejscowienie i natychmiastowa dostępność hulajnogi e-Kick, czy roweru e-Bike, ale i możliwość bezpiecznego zamocowania i jednoczesnego ładowania akumulatorów w czasie jazdy samochodu.

Made in France

Nowy PEUGEOT 3008 SW jest produkowany w Sochaux, a wszystkie zespoły napędowe do tego samochodu dostarczają francuskie zakłady zlokalizowane w Trémery i Douvrin. Z tego tytułu samochód nosi znak „Gwarancji Francuskiego Pochodzenia”.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.