Menu

BMW 3 najbardziej poszukiwanym modelem w sieci!

Z ogłoszonego po raz siódmy rankingu serwisu Otomoto wynika, że Polacy najbardziej zainteresowani są niemieckimi markami oraz, że coraz rzadziej szukają aut z silnikami diesla, a częściej aut z napędem hybrydowym i elektrycznym. 

Jeden z najpopularniejszych serwisów obrotu autami – Otomoto opublikował ranking „Internetowy Samochód Roku” za 2017 rok. Ranking ten oparty na analizie zainteresowania ogłoszeniami zamieszczanymi w serwisie.

Lubimy czarne

To już nie VW Golf czy Passat są najbardziej pożądanymi używanymi autami. W 2017 roku internauci najczęściej szukali BMW serii 3 w kolorze czarnym (32,70 proc.), z nadwoziem sedana (45,30 proc.) serii E46 z rocznika 2002 (7,70 proc.), z silnikiem benzynowym (52,57 proc.) o pojemności między 1900 a 2000 cm3 (26,75 proc.), z przebiegiem 200 – 220 000 km (12,10 proc).

Z pozycji pierwszej przez ostatnie dwa lata na drugą spadło Audi A4, a podium zamyka kiedyś wieloletni lider VW Golf. Najbardziej poszukiwane auta są w kolorze czarnym.

Fiat króluje wśród nowych

fot. materiały prasowe FCA

Jeśli chodzi o nowe auta, zwycięzcą rankingu jest Fiat Tipo, który po wejściu w 2015 roku na polski rynek zyskał ogromną, zaskakującą wręcz popularność. Największym zainteresowaniem cieszył się najtańszy z całej gamy sedan (49,18 proc), później hatchback (33,22 proc.), a na końcu kombi (17,58 proc.). Silniki benzynowe całkowicie zdominowały wyszukania – będące najdroższymi w ofercie diesle stanowiły zaledwie 6,44 proc.. Najbardziej pożądany, niewymagający dopłaty biały lakier interesował aż 29,20 proc. zwolenników Tipo.

Na drugim miejscu wśród nowych aut znalazła się Škoda Octavia. Trzeci, choć ze stratą do Škody tylko 0, 01 proc. to Opel Astra.

Popularność napędów alternatywnych

fot. materiały prasowe Toyota

Auta z napędem hybrydowym i elektrycznym cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów jako alternatywa dla napędów tradycyjnych. W 2017 r. Polacy najczęściej wśród hybryd szukali Toyoty Auris, potem Toyoty Prius, a na końcu Yaris. Toyota jak widać dominuje w tym segmencie.

 

 

 

 

fot. materiały prasowe Tesla

Wśród aut z napędem elektrycznym prym wiedzie Tesla Model S. Przy tak „kosmicznym” wnętrzu i niewyobrażalnych jak na ogromnego sedana osiągach (w przypadku wersji 100D od 0 do 100 km/h w 2,5 s!) nic dziwnego, że budzi tak ogromne zainteresowanie. Drugie miejsce również dla Tesli, ale modelu X. Trzeci natomiast jest Nissan Leaf, który od niedawna prezentuje swoje odświeżone oblicze.

 

 

 

AS/Otomoto/na podstawie raportu opracowanego przez Kantar TNS.

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.