Menu
Barbara Jończyk w składzie Komitetu Honorowego Akademii Patriotycznej, razem z m.in. Olgą Tokarczuk

Barbara Jończyk w składzie Komitetu Honorowego Akademii Patriotycznej, razem z m.in. Olgą Tokarczuk

Mamy zaszczyt poinformować, że redaktor naczelna magazynu przedsiębiorcy@eu Barbara Jończyk weszła w skład Komitetu Honorowego Akademii Patriotycznej pod przewodnictwem byłego premiera Jerzego Buzka, razem z między innymi laureatką Nagrody Nobla, Olgą Tokarczuk, profesorami Andrzejem Horbanen, Krzysztofem Simonem i Michałem Kleiberem, generałami Mieczysławem Bieńkiem i Mirosławem Hermaszewskim, aktorem Olgierdem Łukaszewiczem i pływaczką Otylią Jędrzejczak.

Okazją do zorganizowania Akademii Patriotycznej jest zbliżająca się 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. A także ogłoszony w związku z tym przez Sejm Rok Konstytucji. Organizatorami tego ważnego wydarzenia są Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych, Klub Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych. Akademia będzie również okazją do uczczenia Dnia Flagi ustanowionego przez Sejm w 2004 roku. Wydarzenie jest jednym z punktów Wieloletniego Programu „Niepodległa”. A magazyn przedsiębiorcy@eu objął je swoim patronatem medialnym.

Podczas uroczystości wręczone zostaną Pierścienie Patrioty i Pierścienie Stulecia Niepodległości RP oraz specjalne wyróżnienie, statuetki „Serce za serce w walce z koronowirusem”. Nie zabraknie części historycznej, poświęconej Konstytucji 3 Maja, a uroczystość uświetni koncert pieśni patriotycznych.

Akademia odbędzie się w Warszawie w siedzibę Muzeum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego S.A. (chyba jedyne przedsiębiorstwo, które ma własne muzeum), termin wydarzenia to wstępnie 6 maja, ale zależy to oczywiście od tego, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna i jakie w związku z tym będą obowiązywać ograniczenia.

redakcja

skład Komitetu Honorowego Akademii Patriotycznej

 

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.