Menu
9. Forum Rozwoju Mazowsza

9. Forum Rozwoju Mazowsza – zapraszają przedsiębiorców i nie tylko !

Dwa dni debat i prezentacji na stadionie Legii w Warszawie, gdzie już od paru lat organizowane jest forum. Wśród tych, do których adresowane jest zaproszenie do udział w forum są biznes, sektor nauki, administracja oraz organizacje pozarządowe. W programie forum poszczególne punkty programu oznaczono odpowiednimi ikonami, ta oznaczająca biznes jest przy wszystkich bez wyjątku. Czyli jest to zaproszenie skierowane do nas.

Organizatorem forum jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, odpowiedzialna za rozdział na Mazowszu pieniędzy z programów unijnych, a konkretnie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego oraz komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Nie są to wyłącznie pieniądze dla biznesu, ale tych dla biznesu też jest sporo. W obecnej perspektywie nie są to środki tak atrakcyjne, jak w poprzedniej, Mazowsze zostało uznane już za bogaty region i tzw. intensywność wsparcia (czyli udział pomocy w całości kosztów) znacznie obniżono, zwłaszcza dla samej Warszawy. Ale o tym już wszyscy wiedzą. Środki unijne będą jednym z najważniejszych tematów forum, choć nie zawsze zapisano to wprost. W programie zwraca uwagę debata marszałków, której tematem ma być kolejna unijna perspektywa (czyli rozdanie pieniędzy z unijnego), o tyle ważna, że samorząd wojewódzki będzie miał na to też wpływ. Z zastrzeżeniem, że jeszcze musi potwierdzić swój mandat w nadchodzących wyborach, ale w politykę wdawać się tu nie będziemy.

program forum

Plus jeszcze cześć wystawiennicza, czyli przede wszystkim oferta doradcza dla firm. Tu brak na razie szczegółów, ale powinny pojawić się wkrótce. Znajdziemy je w odrębnej zakładce na stronie wydarzenia, tak jak program i informacje o prelegentach.

więcej: www.forumrozwojumazowsza.pl

środa 17 i czwartek 18 października

Stadion Legii, ul. Łazienkowska 3

gdzie to jest

A jakie są warunki udziału? Jest on całkowicie bezpłatny, wystarczy zarezerwować sobie czas i dokonać rejestracji online na stronie forum, która zostanie wkrótce otwarta. O czym oczywiście poinformujemy.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.