Menu
16. Kongres Pożarnictwa, zaproszenie nie tylko dla strażaków !

16. Kongres Pożarnictwa, zaproszenie nie tylko dla strażaków !

Jeśli się wybierzecie się tego dnia na Stadion Narodowy, będziecie zdziwieni liczbą tych, którzy wybiorą się tam tak, jak wy, mimo szczytu wakacyjnego sezonu. Będzie tam tłum. Na Kongres Pożarnictwa przyjadą architekci i inżynierzy, którzy muszą projektować tak, by zapobiec powstawaniu pożarów, a jeśli wystąpią, ograniczyć ich skutki i nie dopuścić do ofiar w ludziach. Zobowiązują ich do tego zresztą przepisy. Będą też ci, którzy takie inwestycje przygotowują i prowadzą, a także zarządzają ich eksploatacją po zbudowaniu. Bo to też koszty, które starają się oczywiście ograniczyć. Chcą zatem, by były to rozwiązania zarazem skuteczne, jak i najtańsze.

A wraz z nimi pojawią się też strażacy, ale nie oni będą tam najliczniejszą grupą. Wbrew nazwie Kongres Pożarnictwa i jego program nie do nich adresowany jest przede wszystkim, oni wystąpią tam jako eksperci. I co pewnie będzie szokujące dla laików, największy nacisk będzie położony na to, by nic nie spaliło się zbyt szybko, zanim wszyscy nie zdążą uciec. To wypełnia treść większości przepisów, określanych jako przeciwpożarowe, to zajmuje uwagę projektantów i samych pożarników. I najczęściej, na szczęście, do niczego się nie przydaje. Skoro już wspomnieliśmy o przepisach, to jest to w programie kongresu element zawsze obecny. Uwaga, koncentruje się on na najnowszych ich zmianach lub tych ich elementach, które budzą wątpliwości. I praktycznym ich przełożeniu na stosowane w zabezpieczeniach przeciwpożarowych rozwiązania. Bo praktyka jest tu najważniejsza. Kongres Pożarnictwa to godziny wykładów, prelekcji, praktycznych warsztatów i prezentacji, a także bogata oferta na stoiskach wystawców w ramach towarzyszących wydarzeniu Fire & Security EXPO 2019. I tłumy starające się zorganizować swój czas tak, by wyłuskać z tego bogatego programu to, co najbardziej dla nich interesujące.

Szczegóły dotyczące agendy kongresu znajdziecie wkrótce na jego efektownie przygotowanej stronie (odpowiednią zakładkę odnajdziecie w górnym menu). By skorzystać z udziału w kongresie, powinniśmy swoją wizytę na nim dobrze zaplanować, bo zbyt wiele rzeczy dzieje się podczas kongresu jednocześnie. Do tego powinniśmy zarezerwować sobie trochę czasu na obejrzenie stoisk towarzyszących kongresowi dwóch wydarzeń: Fire EXPO i Security EXPO.

Tak, jak w poprzednich latach objęliśmy to wydarzenie naszym patronatem medialnym.

Udział w kongresie jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja przez formularz online na stronie wydarzenia.

Rafał Korzeniewski

Udostępnij

Możliwość komentowania jest wyłączona.